Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy laptopot amiről...

Vettem egy laptopot amiről most kiderült hogy lopott, vissza adom a tulajnak viszont már nem működik, akkor most kikell fizetnem az árát a tulajdonosnak? Vagy ezt a tolvajnak kell megtérítenie?

Figyelt kérdés

másfél hónapja vettem egy laptopot egy illetőtől. eszembe se jutott hogy lopott lehet mert adott hozzá jónéhány leírást meg gyári tartozékokat is, meg hát elég hitelesen adta elő magát.. viszont most nemrég járt nálam a laptop eredeti tulajdonosa és kérdezte tőlem hogy kb másfél hónapja nem e vettem valakitöl egy laptopot, én meg mondtam hogy de.., majd elmonta hogy az a laptop lopott, és azt is tudja hogy ki lopta el, és hogy végül hozzám került, és szeretné visszakapni.. montam neki hogy jelenleg nincs nálam hanem az egyik rokonomnál van, megigértem neki hogy visszahozom rokonomtol és elviszem neki! na igen ám meg is van a laptop csak az a baj hogy alaplap hibás lett vagy valami ilyesmi, és hát gondolom ez a tulajnak nem fog tetszeni.. a kérdésem az lenne ha esetleg rendőrségre kerül az ügy akkor nekem ki kell fizetnem a laptop árát a tulajnak (is)??

ugyebár én nem tudtam arról hogy amit veszek az lopott, vagyis szerintem ezt a kárt a tolvajnak kellene kifizetnie nem nekem!


2013. júl. 26. 12:54
 1/8 Antimod ***** válasza:

Na ne... jelentse fel a rendőrségen, ha tényleg lopott, szép kis üzletet lehetne úgy csinálni, hogy X elad notebookokat, X haverja, Y pedig bejelentkezik később, hogy tőle lopták el.

A rendőrök majd megmondják, ez esetben mi a teendő, te jóhiszeműen vetted, jelentse fel a volt tulaja, és akkor te együttműködsz.

2013. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nehogy elhidd nekik ezt az átb....-t!!!!!


Múltkor volt egy hasonló történet csak ott telóval.


Lényeg. "Eladja" egy illető a laptopot, majd megkéri a haverját, hogy mondja azt, hogy az ővé volt és egyben "visszaveszi" a balektól. Így a laptop is megmararad és a pénz is.


Ha tényleg lopott akkor meg tegyen Ő bejelentést, Te meg az "eladó" ellen, és majd a bíróságon visszakaphatja.


Addig meg senkinek ne add oda, főleg ne úgy, hogy még Te javítod meg!!!!!

2013. júl. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"kérdezte tőlem hogy kb másfél hónapja nem e vettem valakitöl egy laptopot, én meg mondtam hogy de.., majd elmonta hogy az a laptop lopott"


Hihető történet, hogy pont véletlenül így "betalál".....

2013. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igazatok van! itt tényleg nem stimmel valami, be fogok menni a rendőrségre úgy a biztos!

harmadik:nekem azt mondta hogy tudta hogy ki lophatta el, elment hozzá és mondta neki hogy ha nem árulja el hogy hova adta el a laptopot a akkor fel fogja jelenteni és végül így bevallott neki mindent a tolvaj, és innen tudta hogy hova kell menni!

de most hogy így írjátok már nekem is nagyon sántít ez a történet!

mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat! :)

2013. júl. 26. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Még egyelőre nem érdemes menni sehova. Csak mond meg neki, hogy hagyjanak békén, mert ha nem akkor bejelentést teszel a hatóságnál. Ha ezt megtudják akkor hagyni fogják az egészet, mert így Ők is bajba kerülhetnek. Azt hitték találnak egy balekot, és simán elhozhatják a gépet tőletek.
2013. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
most már mindenféleképpen feljelentést akarok tenni, mert ha engem most nem fognak tudni csőbehúzni, akkor megteszik mással! az a legjobb ha a rendőrség is tud róla.
2013. júl. 26. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne ugrálj!

ne menj sehova.


Csak akkor, ha zaklatnak, rágalmaznak, zsarolnak.

Addig meg menjen ő, és tegyen ő feljelentést.


Semmit nem kell túldimenzionálni, meg fejjel menni a falnak!!!

2013. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy menj nyugodtan a rendőrségre, és tegyél bejelentést. Lehet mondani, hogy aki ilyennek bedől, az meg is érdemli valamilyen szinten, de azért csak nem kéne hagyni, hogy ilyen hulladékok lehúzzák az embereket, és ilyenekből gazdagodjanak meg.
2013. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!