Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek? Apám életében a...

Mit tegyek? Apám életében a tesómra hagyta vendéglátó üzemét. Halála után anyám csak a tesóm nevére engedte a bankszámla hozzáférést. Most csőd van. De nekem már nem kell semmi.

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 12:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Csak annyi volt az indok, egy városban laknak. Én pedig messze. 30 km-re.
2013. júl. 31. 12:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a kérdés. Ha a tesód nevén van az üzlet, a bankszála hozzáférés, akkor ez az ő felelőssége. Mit szeretnél tenni?
2013. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem a tesóm nevén van, anyámén. Pénz is az anyám nevén.

Csak meghatalmazott a testvérem a bankszámlán.

2013. júl. 31. 12:31
 4/13 poiu ***** válasza:

Volt hagyatéki tárgyalás?

Az jogy kinek van hozzáférése a számlához, nem azonos azzal, hogy ki az örökös.

2013. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Apám pedig csak szóban, igéretben adta a tesómnak. Kulcsa is csak neki van.
2013. júl. 31. 12:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Volt hagyatéki tárgyalás. negyed rész övé, negyed enyém. Többi anyámé.
2013. júl. 31. 12:36
 7/13 A kérdező kommentje:

Az fáj, hogy apám annak idején a fiával akart közös kempinget üzemeltetni. Neki adta a földterületet, építsen rá házat. Megtette. Nekem nem ajánlotta fel. Jól menő cég volt. Apám halála után anyám rábízta a számlája vezetését.

Tesóm minuszban, elmaradt számlák pedig nekem is jönnek.

Nem akarok fizetni, azért, amihez semmi közöm.

De sajnálom anyámat, mert nehezen fizeti az adósságokat.

Ezért nem tudom, mit tegyek. Nem adtak, én csak egy jánygyerek voltam, akitől egy fiú többet ér, aki tudja vinni az üzletet, rábízható még a bankszámla is.

Rám nem. Mérlegképes könyvelő vagyok. De őket nem érdekelte...

2013. júl. 31. 13:19
 8/13 perfectlie ***** válasza:
Ilyen zord a világ,bár ez már kicsit túl régimódi nekem...Na de a lényeg,hogy attól,hogy szóban neki adta de a hagyatéki tárgyaláson kimondták,hogy 25-25-50%-ban öröklitek a céget akkor annak te is felelőse vagy-bár vannak "kiskapuk"...Először mindenképp azt kell eldöntened(ami szerintem is elég nagy dilemma),hogy most mi legyen:még is csak az anyád,és adósságban van.Ezután pedig ajánlatos felkeresni egy jogászt,esetleg ügyvédet még azelőtt,hogy minden a feje tetejére állna és még nagyobb vita lesz belőle:)
2013. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mondta anyám, menjek, változtassuk meg a bankszámla hozzáférést. De én ezt sem akarom. Így akarták, legyen így.

Van pénze anyámnak, csak nem fér hozzá.

Segítem, támogatom, ahogy tudom. Most befizetem a rám eső hátralékot.

Csak azt a pénzt gyűjtögettem. Szerettem volna látni a tengert. Apám is tudta, beteg vagyok. Talán ezért nem bízott bennem. Nem hitte, tovább viszem a hagyatékát.

Köszönöm a válaszokat. Talán nem is volt kérdés, csak jó volt leírni valakinek...Köszönöm.

2013. júl. 31. 13:59
 10/13 perfectlie ***** válasza:

Hát kapd össze magad,pakolj be és irány a tenger!:)

Nagyon aggasztóan írtad le az utolsó hozzászólásodat...

2013. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!