Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valamijen jogi következm...

Lehet valamijen jogi következménye ha nem szolok a munkáltatonak hogy állapotos vagyok?

Figyelt kérdés
Ugy néz ki babát várok.Most vennének fel dolgozni. De még olyan kicsi és volt mar egy vetélésem.Eddig minden rendben de ha megmondom nem vesznek fel dolgozni.Igy mindentöl elesek.Igy is fel tudnank nevelni de azért jol jönne a plusz pénz.Ameddig csak birok dolgoznék akár szülésig is. De félek hogy a kirugason kivül más következménye is lehet.most 6hét 4napos uh szerint.2héten belul felvennének
2013. júl. 31. 19:36
1 2 3
 1/26 intrepid ***** válasza:
34%
Meg ne mondjad! Dolgozol, amíg tudsz, nem mondod el senkinek, letelik a próbaidő, - véglegesítenek, amikor meg látszódik, ugyan merjen már kirúgni emiatt.
2013. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

én is igy akartam hisz nem kötelezhetnek erre iranyulo vizsgalatra.

de ma azt mondta valaki h egy ismerosének vissza kellett fizetni az addigi munkabérét.hálisten rajtam kb a 16 héten latszodna csak mert kicsit teltebb vagyok.

2013. júl. 31. 19:53
 3/26 anonim ***** válasza:
18%
Tök mindegy. Én akkor is kirúgom a dolgozót, ha már látszik, hogy terhes! Ne az én kontómra akarjon eljárogatni ide-oda, csak mert képtelen volt védekezni. Meg lehet oldani a dolgot szépen, nem a terhessége miatt rúgtam ki senkit hivatalosan. Jogi következménye nincsen egyébként, csak ki fognak rúgni. Már ha nem valami pojáca a főnököd, aki örömmel tapsikol annak, ha nap mint nap előbb lelépsz melóból rosszullétek miatt.
2013. júl. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

mint irtam addig dolgoznék ameddig csak tudnék.halisten könnyu irodai melo mar voltam ott.

megértelek mint munkaado de mint ember nem.azért köszönöm a valaszod.

amugy nem ide tartozik de több évnyi sikertelenség és egy vetélés utan jött össze nem ovatlansagbol.

csak sajnos nemrég lejart a szerzödésem és csak most tudnak visszavenni.

sajnos a mai vilagban bunkonak kell lenni hogy megéljünk vagy elörébb jussunk.

2013. júl. 31. 20:02
 5/26 A kérdező kommentje:
ja ha kirugnak nem izgat annyira hisz akkor ugyanott vagyok mint most de legalabb megprobaltam hatha bejon.
2013. júl. 31. 20:07
 6/26 anonim ***** válasza:
45%
Az új Mt-ben már nincs benne a terhességi védelem...
2013. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2013. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
elvileg ha irasban közlöd akkor él a védelem. persze nem probaido alatt. akkor minden kismamát ki fognak rugni?
2013. júl. 31. 20:14
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

"de ma azt mondta valaki h egy ismerosének vissza kellett fizetni az addigi munkabérét"


Miért kellett volna visszafizetnie amiért megdolgozott? Komolyan, hol éltek ti? Csodaországban?

2013. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Csak nézd meg az írását, és rájössz, miért nem ért semmit...
2013. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!