Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ha a parkban...

Mit tegyek, ha a parkban félnek tőlem, mert előítéletesek a sötétebb bőröm miatt?

Figyelt kérdés
NEM vagyok kisebbségi, egyszerűen csak egy kicsit sötétebb a bőröm az átlagnál, nem csinálok semmi furcsát a parkban, csak sétálgatok, de az emberek egyértelműen tartanak tőlem, menekülnek! Mire jó ez az előítéletesség? Miért kell valakit megbélyegezni a bőrszíne miatt?

2013. aug. 1. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Az emberek félnek, sokan rettegnek a cigányoktól, kérdező.

Ez teljesen érthető.


Azért meglehet különböztetni egy kreol bőrű európait például:olaszok,spanyolok, görögök között is vannak ilyenek.


Tehát meglehet különböztetni egy "mediterránt" meg egy cigányt.

Főleg az arcvonások másak, meg a cigányok akcentussal beszélnek ...stb szóval könnyű kiszúrni.


Távolról , messziről lehet cigánynak néznek.

Szerintem ne foglalkozz velük.

2013. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

A gyáva, buta emberek csinálják ezt.


Erre szokták mondani, aki hülye, haljon meg.


A bizalmatlanság, előítéletesség egy természetes állapot az új helyzetekben, és a bölcsesség jele. De ha valaki ezen nem teszi túl magát gyorsan, és nem gyűjt információt, az szép lassan ássa magának a sírt, így működik.

2013. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

1. Mászkálj akkor a parkban, amikor nagyon sötét van, és nem látják, hogy sötétebb a bőröd.

2. Vegyél magadra egy turulmadaras, nagymagyarországos fehér polót (de ez esetben a cigányokat kerüld el).

3. Menj el nyaralni, és sétálgass valamelyik mediterrán ország parkjaiban.

4. Bőrfehérítés, lásd Michael Jackson.

5. Ijesztgesd akik félnek tőled, legalább valós okuk legyen rá a szerencsétleneknek. :)

6. Tojjál a fejükre, és sétálgass azokkal, akik a barátaid.

2013. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, de egy gyengébb ember, lány, gyerek, nem fog odamenni információt gyűjteni, hogy túlléphessen az előítéleteken. Én is nagyon sajnálom, ha éppen olyasvalakit kerülök el, aki normális, ezért igyekszem nem feltűnően tenni. De mivel nem tudnám magam megvédeni, nem fogom vele keresni a kapcsolatot.
2013. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Az is lehetséges, hogy csak üldözési mániád van. :D
2013. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet véletlenül, hogy a ruházkodásod/ápoltságod/viselkedésed tükrözi sztereotípiákat?


A cigányokat se bőrszínről "azonosítják" be az emberek, ez baromság.

2013. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ismét 1 közvélemény kutató kérdés!!Régen ezt ugye hangulat jelentének hívták ha jól emlékszem?
2013. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem azt kell szidnod, aki megijed tőled, hanem azt az x embert, aki előtted megijesztette/zaklatta/kirabolta/fenyegette azt a másikat.


Képzeld el, hogy van egy törzs, ahol először jelenik meg a fehér ember.

Az első, aki odamegy az megb...sza a törzsfőnök lányát és kirabol egy kunyhót.

A második ellopja a totemoszlopot és a varázsló fiát orrba veri, mert "mit néző gecóóóó???"

A harmadik a kunyhókból összeszedi az értékeket.

A negyedik felgyújtja az új totemoszlopot és a törzsfőnök kunyhója elé sz..rik.

Az ötödik agyonveri a varázsló szüleit két kagylóért.


Odamegyek hatodiknak, és pofán vernek mielőtt kimondhatnám, hogy csak vásárolnék tőlük két nyakláncot.

Ki a hibás?

2013. aug. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

5: Na igen, ez a másik.

Az én exférjem nem magyar, barna a bőre. Egyszer kitalálta, hogy őt állandóan követik a biztonsági őrök, ezen rinyált, hogy mindig figyelik, pedig sose lopna, mit képzelnek róla. Bementünk boltba vásárolni, majd na nézd meg, hogy engem fog figyelni felkiáltással egyből azt kereste, hogy merre van a biztonsági őr. Meglátta, majd folyamatosan azt nézte, hogy merre megy. Persze, hogy egyből kiszúrta az őr, hogy ez a pacák azt lesi, hogy merre megy, tuti lopni akarunk, hogy ennyire őt figyeljük. És persze, hogy ott lihegett a nyakunkba végig.


Akkor durrant el az agyam, amikor már a pénztárnál álltunk sorba, és az őr fel-alá sétált oda vissza az egyes pénztártól a huszonnemtudommeddig. Oda-vissza-oda-vissza. Amikor hozzánk ért, egyből mondta a férjem: látod, már megint itt van....

Visszafelé sétált: és jön... látod, hogy engem követ.


Azt látom, hogy sok esetben nem a bőrszínnel van a baj, hanem maga az illető viselkedik úgy, hogy feltűnő. Aztán meg jönnek azzal, hogy azé' me' barna vagyok??? Hű de rasszista mindenki....

2013. aug. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szar lehet nyilasok közt élni
2013. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!