Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási hely kérdés?...

Tartózkodási hely kérdés? Szóval, szeptembertől mennék koliba, viszont jó lenne, ha ott helyben tudnék dokihoz menni, ha szükséges, és nem kéne mindig haza rohangálni. Lehet kolit megjelölni tartózkodási helyként? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Megnézed, kinek a körzetébe tartozik a kollégium, és ahhoz elmész. Én kolisként 3 év alatt 1x éltem ezzel a lehetőséggel.
2013. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az iskolának van saját orvosa, te marha!
2013. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Látom kellően le vagy eddig is pontozva, kérsz tőlem is értékelést?

Nem csak az orvosról van szó, de amúgy szakorvos nem hiszem, hogy van a suliban, ez az egyik. Másik, munka miatt is jól jöhet a közeli lakcím. Mert nagyon érdekes, hogy a mekibe nem hívnak vissza vidékieket, és a pestieket rögtön másnap. Szóval ennyi.

2013. aug. 5. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nemhogy lehet, de kötelező bejelenteni a kollégiumot tartózkodási helyként. Ugyanis elvileg minden lakcímet be kell jelenteni, ahol három napnál tovább tartózkodik az ember.

Majd a beiratkozásnál érdeklődd meg pontosan, hogyan történik az ügyintézés. (Az biztos, hogy a lakcímet az okmányirodánál kell bejelenteni, de városonként változó, hogy mit kérnek a kitöltött adatlap mellé.)


Egyébként meg sürgős esetekben normális orvos nem zavar el, ha nem az ő körzetébe tartozol. Ezt "hivatalosan" úgy mondják, "ambuláns ellátás"; nekem legalábbis így írták be, amikor nem a saját háziorvosomhoz mentem.

2013. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!