Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e törvény, amely az...

Van-e törvény, amely az ebédidő ledolgozását szabályozza? Vagy ez a munkáltató önálló döntése?

Figyelt kérdés
Eddig napi 12 órát dolgoztunk 8.30-20.30-ig, mely 30 perc ebédidőt tartalmazott. Mostantól állítólag összesen 40 perc szünet jár, de a munkaidő után 20 percet ledolgoztatnak tehát 8.30-20.50-ig dolgozunk. Jó ez így?
2008. febr. 4. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Munkaközi szünet: amennyiben a napi munkaidő vagy a rendkívüli munkavégzés időtartama meghaladja a hat órát, valamint minden további három óra munkavégzés után a munkavállalónak legalább 20 perc szünetet kell biztosítania. De a szünet nem számít bele a ledolgozott órákba. Pl én egy nagy cégnél dolgoztam 12 órát számítógép elött. Nekünk óránként 10 perc pihen´ö járt. Azt hiszem ez hivatalos volt. ès mi nem dolgoztunk többet mint 12 óra. De mivel csoportban dolgoztunk, így a kutya nem figyelte mikor nem vagyunk ott, volt hogy délben egy órára elmentünk enni. Vagy délután félóra teázás. De azt hiszem hogy hivatalosan azt kellet mondanunk, hogy minden órában 10 perc. De ez függ attól is hogy mi a 12 órából 12-t a monitor elött ültünk.
2008. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az én munkám is 12 óra a számítógép előtt. De nem értem miért kell(ene) plusz 20 percet bentmaradni... Amúgy nem állhatunk fel óránként 10 percre. Egyszer lehet ebédelni, az 30 perc, és egyszer még 10 perc szünet jár a déután folyamán.
2008. febr. 5. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Itthon be vett szokás hogy ledolgoztatják az ebédidőt ami így törvénytelen.Rendszerint meg is indokolják: akinek nemtetszik az elmehet.
2008. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Micsoda aljasság ! Amikor meg majd lámpavason fognak lógni ismét akkor meg lesz sírás és fogcsikorgatás, könyörgés, hivatkozás hogy emberek vagyunk stb.


Csak most nem jut az eszükbe hogy mi is emberek vagyunk...

Majd nekünk se fog!

2011. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Ki a síkra a kunyhókból milljomok!

Ásót, kapát vasvillákat fogjatok!"

2011. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!