Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopásért mire lehet...

Bolti lopásért mire lehet számítani? NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

Tegnap rajta kaptak bolti lopáson... Vagyis igazából a Tescoban becsipogtam az önkiszolgáló kasszánál. Bekísértek a szobába, és kipakoltatták a cuccaimat. Először tagadtam, de aztán mikor láttam, hogy ebből már nem mászok ki, együttműködő voltam. Jegyzőkönyvet írtak, amit alá kellett írnom. Beszéltek bíróságról, meg csak sima csekkről is, amit kiküldenek, de végülis most nem tudom mire számíthatok. Az érték 13 000 Ft volt... 2 póló, pár kozmetikai cucc, és egy terhességi teszt(ez csipogott be, mint kiderült).


Tudom, hogy szörnyű dolog, már nagyon megbántam, csak mostanában eléggé összecsaptak a fejem felett a hullámok, és ez tűnt az egyetlen megoldásnak. :(


Sajnos nem az első eset volt, de eddig még nem kaptak el. (De ezzel most végeztem, szörnyen megalázó volt, és félek a következményektől)


Kérlek segítsetek, hogy mi vár most rám... :S Nincs priuszom, 21 éves vagyok, nem tudom mennyire enyhítő körülmény, de szorongásos depresszióm van, a biztonságiak vizsgálgatták is a nyugtatóimat és az antidepresszánsaimat amik előkerültek a táskámból. :')


Köszönöm előre is a válaszokat. Csak épkézláb dolgokat írjatok, én is tudom, hogy nem kellett volna. :((



2013. aug. 6. 23:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Nemrég olvastam, hogy egy hajléktalant egy paplan ellopásáért 11 évre ítéltek. (Igen, Magyarországon.) Remélhetőleg max. pár hónapra zárnak be, illetve ledolgozhatod közmunkában. :)
2013. aug. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy csak pénzbírságra ítélnek majd.
2013. aug. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ez komoly??? Hát nem nyugodtam meg.


Ezt ott az őrszobán nem is említették, hogy le is csukhatnak :S

2013. aug. 6. 23:51
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi, te nem vagy hajléktalan, veled nem lehet bármit megtenni. Valószínűleg csak legvégső esetben fog ez megtörténni. Akkor sem hiszem, hogy évekig a börtönben fogsz ülni. A pénzbírság, vagy a közmunka a reális.
2013. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen... :( Rendes tőled, hogy így állsz hozzám, hogy nem rögtön leoltassz. Tudom, hogy tényleg csúnya dolog volt tőlem, csak attól is félek, hogy az eddigi dolgok nem-e derülnek ki...


Egyébként arra van esély, hogy bíróságra kerüljön a dolog?

2013. aug. 6. 23:57
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát reménykedj, hogy nem derül ki, mert akkor jöhet a 11 év. Mondjuk számos tényező van, ami súlyosbítja/könnyíti a körülményeket. Ha mondjuk négy-öt esetet rád tudnak bizonyítani, akkor már gáz van. Még szerencse, hogy ez egy anonim oldal. :D

Azt nem tudom, hogy bíróság elé fog e kerülni.

2013. aug. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát ja, de azért lehet jobb lesz ha letörlöm! :D


Köszönöm szépen a válaszokat, és szurkolj értem :(

2013. aug. 7. 00:08
 8/20 anonim ***** válasza:
Rendben. :) Majd írd meg a fejleményeket!
2013. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Hívtak rendőrt? Ha nem, van esélyed arra is, hogy semmi sem lesz. Az őr vett fel jegyzőkönyvet, ami neki kötelessége. Azt továbbadja intézkedésre pl a bolt meg a főnöksége felé, de a bolt fog dönteni hogy csinál e ügyet. Ha azonnal nem hívtak rendőrt, akkor kb 70% hogy mivel kár nem lett hagyják a fenébe. Mert nem akarnak sem ők sem az őrök macerát. Ez így megy. Szal kevés az esélye h feljelentenek utólag, ha azonnal nem tették meg. Ha megúszod, ha nem többé ne lopj. Azért idegeskedhetsz kb 3 hónapot. Ha addig semmi akkor ok.
2013. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Pénzbüntetés a reális büntetés, ha visszaeső vagy, akkor szóba kerülhet pár hónap fegyház.


"Tudom, hogy szörnyű dolog, már nagyon megbántam, csak mostanában eléggé összecsaptak a fejem felett a hullámok, és ez tűnt az egyetlen megoldásnak. :( "


Nyilván nagyon nagy nyomorba lehetsz, ha kozmetikumokat és ruhákat lopsz. Gondolom ha sikerrel jársz, még véletlenül sem roppant előnyös megjelenésű cigány asszonyok árulták volna valamelyik metró aluljáróban. Ha kenyeret loptál volna és azon buktál volna le, akkor még sajnálnálak is, de így azt mondom, hogy remélem még elkapnak párszor, aztán irány a rácsok mögé.

2013. aug. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!