Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopásért mire lehet...

Bolti lopásért mire lehet számítani? NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

Tegnap rajta kaptak bolti lopáson... Vagyis igazából a Tescoban becsipogtam az önkiszolgáló kasszánál. Bekísértek a szobába, és kipakoltatták a cuccaimat. Először tagadtam, de aztán mikor láttam, hogy ebből már nem mászok ki, együttműködő voltam. Jegyzőkönyvet írtak, amit alá kellett írnom. Beszéltek bíróságról, meg csak sima csekkről is, amit kiküldenek, de végülis most nem tudom mire számíthatok. Az érték 13 000 Ft volt... 2 póló, pár kozmetikai cucc, és egy terhességi teszt(ez csipogott be, mint kiderült).


Tudom, hogy szörnyű dolog, már nagyon megbántam, csak mostanában eléggé összecsaptak a fejem felett a hullámok, és ez tűnt az egyetlen megoldásnak. :(


Sajnos nem az első eset volt, de eddig még nem kaptak el. (De ezzel most végeztem, szörnyen megalázó volt, és félek a következményektől)


Kérlek segítsetek, hogy mi vár most rám... :S Nincs priuszom, 21 éves vagyok, nem tudom mennyire enyhítő körülmény, de szorongásos depresszióm van, a biztonságiak vizsgálgatták is a nyugtatóimat és az antidepresszánsaimat amik előkerültek a táskámból. :')


Köszönöm előre is a válaszokat. Csak épkézláb dolgokat írjatok, én is tudom, hogy nem kellett volna. :((



2013. aug. 6. 23:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem fognak ezért lecsukni. Igaz, hogy csökkentették az értékhatárt, de ez még egyáltalán nem számít nagy értékű lopásnak.


Szerintem kapsz majd egy csekket, amit be kell fizetned és ennyi. Ha nem fizeted ki, akkor mehet a bíróságra az ügy. De nem vagyok jogász, úgyhogy nem állítom biztosan.

2013. aug. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
el fog tartani az ügy 2 évig
2013. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nemrég olvastam, hogy egy hajléktalant egy paplan ellopásáért 11 évre ítéltek"

Olvasd végig a cikket..., többszörös visszaeső erőszakos bűncselekmények miatt (konkrétan rablás), akit már többször ítéltek letöltendő szabadságvesztésre. Paplanos esetben is rabolta (erőszakkal tulajdonította el mástól). A "három csapás" miatt kapott ilyen súlyos büntetést.

2013. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%
képzelem mi volt az első kettő
2013. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Még a rosszindulatú egyénnek is, mert tudom, hogy részben igaza van, de azért nem kéne rögtön azt kivánni, hogy menjek börtönbe :(


Nem hívtak rendőrt egyébként.

2013. aug. 7. 10:30
 16/20 anonim válasza:

Ennél az értéknél a lopás szabálysértésnek minősül. Szerintem pénzbüntetésre számíthatsz, ha az üzlet megtette a feljelentést. Mivel az "első eset", mivel csak most buktál le, ezért nem fognak elzárni.

Lehet, hogy az üzlet továbbiakban nem foglalkozik vele és nem tettek lépéseket az ügyben, mivel már írták, hogy kátuk nem lett végül. Szóval az is lehet, hogy megúszod.

2013. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
nekem hasonló a sztorim!tökre megértelek!én már több hónapja nem tudom hogy mi lesz velem,ma jött egy értesítő a rendőrségről megint!nagyon félek és remélem hogy nem csuknak le!majd írd meg ha sikerült valamit megtudnod!
2013. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Okés,mindenképp!! De te is. Elküldöd privátban a teljes sztorit? :( meg hogy mit írtak a rendőrségről.


remélem a jobbindulatú kommentelőknek lesz igaza,és megúszom... Ha nem is teljesen,de pénzbüntetéssel...

2013. aug. 8. 03:32
 19/20 perfectlie ***** válasza:

Jajj...

Szóval:ha nem hívtak rendőrt,felvették a jegyzőkönyvet akkor esélyes,hogy nem lesz semmi(ha mégis megküldik a jegyzőkönyvet a hatóságnak,kapsz egy csekket-semmi más,az eljárás nélküled zajlik le,mivel a jegyzőkönyvet aláírtad,beismerted a lopást...).

És a többi:börtönbe semmiképpen sem kerülnél,egy szabálysértésért amit elsőre "követsz" el(hiába nem,úgy kell venni) és ami végképp nem,és nevetséges:fegyház.....hogy kerülne fegyházba?fegyházba még a lopás minősített eseteiért sem igazán kerülne be...na egy szónak is száz a vége,nem lehet annál nagyobb baj,hogy küldenek egy csekket(bár szerintem azt sem fognak).

2013. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

50 ezer ft már a szabálysértés értékhatár, az alatt nem lesz rendőrségi ügy csak pénzbüntetés pláne első esetben.


Ha ügyet csináltak belőle akkor a jegyző küld majd ki neked papírt, hogy menj be hozzá meghallgatásra és ott elmondja a lehetőségeket, ismertem valakit, aki simán letagadta és megúszta, nem fogllakozik vele a rendőrség a jegyző pedig nem folytathat le nyomozást, így hiába állítják ,hogy loptál ill. van esetleg róla felvétel. Igaz azért ha a felvételt megmutatják a jegyzőnek mondhatja azt ,hogy szabálysértés.

2018. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!