Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A facebook-ot és a twitter-t...

A facebook-ot és a twitter-t szabad anonimként használni, nem személyes kapcsolatok tartására, hanem lényegében információterjesztő weboldalként?

Figyelt kérdés
Ha létrehozok egy facebook vagy twitter profilt, amin nem az van, hogy én Kiss Péter vagyok és szeretem a WoW-ot meg a Nightwish-t és Anna, Juci meg Robi az ismerőseim, hanem azért csinálok egy ilyen profilt, hogy mondjuk híreket közöljek bizonyos témákról, számítógépes játékokat értékeljek vagy politikai ideológiákat reklámozzak és ezt mások lájkolják, kommenteljék stb. azt szabad vagy nem?

2013. aug. 8. 17:18
 1/5 rémuralom ***** válasza:
Már miért ne volna szabad? Szerinted például, hogy csak egyet említsek, Jakab Andor (akár az eredeti neve is lehetne, de saját állítása szerint álnév) nem ezt csinálja? Álnéven regisztrált egy Facebook-oldalt, és azon keresztül osztja meg a világban történő dolgokról alkotott képét, teljesen névtelenül. Erre való az internet. Na persze teljesen nem lehet anonim, az NSA vagy bármelyik titkosszolgálat, ha akarja, tuti megtalálja percek alatt. De az egyszerű felhasználónak fogalma sincs, ki lehet a tag, és nem is igazán érdekli.
2013. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha Facebook csoportot, vagy oldalt hoznál létre?


Ahhoz még hazudni sem kell.


BTW a hamis adatok magadás - nem tudom - szerintem szabályellenes.

2013. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*megadása
2013. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jogállamban élünk. Egyelőre.

Amit nem tilos, azt szabad.

Sehol nincs leírva, hogy weboldalakon csak névvel lehet kírni dolgokat.

2013. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabályzatba ütközik, de míg nem jelentenek, nincs para, mellesleg photoshopolsz (vagyis inkább gimp rulez) egy szkennelt személyit valami huszadrangú focista csoportképből kivágott fotójával, és elküldöd a kérésre, hogy igazold magad. Többeknek sikerült Kossuth képekkel meg ilyesmikkel, és a magyar szekció bírálta el, legalábbis a leveleik kifogástalan magyarsággal érkeztek - állítólag. Nem tudom, csak valaki valahol leblogolt egy ilyen sztorit. :)
2013. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!