Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy gyógyszertári asszisztens...

Egy gyógyszertári asszisztens igazoltathat? + kényszeríthet okirathamisítás elkövetésére?

Figyelt kérdés

Teljesen megdöbbentem:


A patikában azt mondja az asszisztens, hogy kéri a személyimet, de semmi extra gyógyszert nem akartam, a teljesen szabályosan kiállított receptet, és amúgy 15 éve szedett gyógyszeremet akartam kiváltani, mire azt mondja, hogy állítólag van valami új jogszabály, és köteles vagyok ráírni a receptre a szem. ig számomat, ő pedig ellenőrizni.


1, ezzel véletlenül nem követek el okirathamisítást?


2, elsőre az én válaszom: de igen, de akkor ezzel együtt is létezhet egy újabb jogszabályok közti ellentmondás, és mégis kötheti a gyógyszer kiadását az okirathamisításhoz?


3, ha meg mégse az, akkor is, egyáltalán hogyan igazoltathat? direkt megnéztem azon hivatalos személyek körét, akik jogosultak igazoltatásra, de a gyógyszertári assz. véletlenül sincs benne


4, ezek mellett már szinte eltörpül, de engem az is aggaszt, hogy a legutolsó sarki patikus is tudja az összes létező személyes adatomat, sőt, még a BNO kódjaimat is, akkor ezek után már a személyi ig. számom is meglesz neki?


Ez azért nem túlzás? hangsúlyozom, nem kábszerről van szó!! Teljesen átlagos gyógyszerről!


Ki mit szól ehhez? Egyelőre megtagadtam tőle a hamisítást, és így gyógyszerem sincs, előbb akarom az írásos állásfoglalását az OEP-nek, hogy valóban köteles vagyok-e ezt a bűncselekményt elkövetni az amúgy igazoltan szakorvos által indikált és felírt gyógyszer megkapása érdekében, de szóval addig meg szerezzem meg feketén?


Eddig is enyhe adatvédelmi őskáosznak tartottam a patikák adatkezelési gyakorlatát, de ez így most már nagyon sok.


2013. aug. 9. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha a saját receptedre ráírod a saját adataidat, az mitől lesz okirathamisítás? Egyébként az elképzelhető, hogy bizonyos gyógyszerek kiváltásához kellenek az adatok egy új szabályozás szerint. Okirathamisítás akkor lenne, ha nem a saját adataidat írod rá. Szerintem te nem vagy tisztában az okirathamisítás fogalmával.


"3, ha meg mégse az, akkor is, egyáltalán hogyan igazoltathat? direkt megnéztem azon hivatalos személyek körét, akik jogosultak igazoltatásra, de a gyógyszertári assz. véletlenül sincs benne "


Semmi gond, nem vagy köteles igazolni magad. Mint ahogyan ő sem köteles kiadni a gyógyszert, ha azzal ő jogszabályt szeg.


"4, ezek mellett már szinte eltörpül, de engem az is aggaszt, hogy a legutolsó sarki patikus is tudja az összes létező személyes adatomat, sőt, még a BNO kódjaimat is, akkor ezek után már a személyi ig. számom is meglesz neki? "


Mert a patikusok legjobb munka utáni elfoglaltsága az, hogy a napi forgalom adataival kártyáznak. Te lehet, hogy havonta egyszer látsz patikust és így megjegyzed. Tőle naponta százan vesznek valamilyen gyógyszert. Szerinted mekkora az esélye annak, hogy a nap végén emlékszik rád, ha szembejössz az utcán? Hát a BNO kódodra?


"Eddig is enyhe adatvédelmi őskáosznak tartottam a patikák adatkezelési gyakorlatát, de ez így most már nagyon sok."


Nem vagy köteles gyógyszert szedni. Ennyi erővel ne add meg a dokinál a TAJ-számodat, mert úgyis az utolsó kis asszisztens fogja megírni a papírodat. Meg gondolom a bankkártyával sem fizetsz, mert az utolsó kis pénztáros is tudni fogja, hogy ki vagy és mit vettél. Amúgy nyugodtan alszol?

2013. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

" Szerintem te nem vagy tisztában az okirathamisítás fogalmával. "


Szerintem sincs. Az okirathamisítás az okirat adatainak megváltoztatása, megmásítása. Te egy plusz adatot jegyzel fel rá, ami nem hamisítás...


"egyáltalán hogyan igazoltathat?"


Az igazoltatással sem vagy tisztában. Ha elkéri a személyid azzal még nem fog igazoltatni. Én is elkérhetem, maximum azt mondod nem mutatod meg... Ha nem mutatod meg, nem adja ki a gyógyszered.

Ugyanígy a postán is elkérik a személyit ha felveszed a levelet, ha azt mondod, nem mutatod meg, nem fog kényszeríteni rá, csak nem adja ki a leveled...

Pont ezért is nem találod meg az igazoltatásra jogosultak között mert ez nem igazoltatás...


" akkor ezek után már a személyi ig. számom is meglesz neki? "


És? Kit érdekel? Mit csinál vele? Hajára keni és ujjongva kurjongat vele?


"Ki mit szól ehhez? "


Azt hogy túl sok időd van, vagy megártott a meleg...

2013. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Te annyira hülye vagy, hogy az már fáj!


"direkt megnéztem azon hivatalos személyek körét, akik jogosultak igazoltatásra, de a gyógyszertári assz. véletlenül sincs benne "


Nem igazoltatott te idióta, csak a gyógyszer kiadását kötötte a személyid megmutatásához. Ami azt jelenti, hogy nem volt kötelező megmutatnod, csak annyi történt volna, hogy nem adja ki a gyógyszert.

2013. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha meg azok körét nézed meg (bár nem tudom hol nézelődsz) akik jogosultak megnézni a személyid akkor azok köre a következő lesz: bárki.
2013. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

tényleg ennyire nagy a sötétség vagy csak a naivitásból adódik ez?


1, ha egy okirat tartalmát BÁRMIBEN megváltoztatod, azzal buzony elköveted a hamisítást, de ezt hagyjuk is, nem ez alényeg


2, "Ha nem mutatod meg, nem adja ki a gyógyszered. "

--- ja aha, csak éppen azt a gyógyszert a szakorvos teljesen szabályos módon írta fel! a patika ezek után milyen jogon tagadja meg a kiadását?


a naivitásról meg csak annyi, hogy nézd, akkor tetézzük még meg egy kis kártyás fizetéssel is, és kész, vége. Tudod, én már szívtam meg hasonló dolgot, hogy valaki túl sok személyes adatomat ismerte, egészen addig, amíg aztán milliós károkat okozva élt vissza vele, úgyhogy én nagyon örülök neki, hogy ti ennyire viccnek veszitek ezt, de engem nem nyugattatok meg ezekkel a válaszokkal.

Tehát mi lesz meg neki? név, lakcím, szül idő, bankkártyaszám, most már szem ig szám ... mi jön még? ujjlenyomat a gyógyszerhez?


Érdekes, hogy azon viszont egyikőtök se akad ki, hogy már megálljon a menet, de én nem szeretném átadni neki az összes létező személyes adatomat, na meg elképzelhető, hogy csak éppen a patikába ugrok le egy darab papír nélkül, és egyszerűen nem értem, miért veszitek olyan természetesnek ezt a személyis dolgot. Hihetetlen h ebben az országban mennyire nincs adatvédelem ... és szomorú, h még egyet is értetek vele.


(egyébként a válaszokon látszik, h egyikőtök se jogász, tehát ha jogász olvassa, válaszolna vmit? csak mert pont megkérdeztem én jogászt erről, és csak megerősített abban, hogy naná ez így olyan okirathamisítás, mint a huzat. azt mondod, csak ráírok vmit? AHA, érdekes egy szemlélet ... tehát ha én lopok pl üres recepteket, aztán arra írom, ami éppen kell, akkor is "csak" kiegészítem ... nem? )

2013. aug. 9. 19:14
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

" itt nagyon nincs rendben valami!"


Ja, a fejedben...

2013. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"meséltem ezt a kis aranyos storyt pár külföldinek, na aztán már ott nem értették a dolgot"


Aha. Azt is elmesélted, hogy hány százezred nem fizetnek TB-t és hanyan kereskednek a TB-re kiváltott gyógyszerekkel? Vagy ez már kimaradt az állítólagos nagy meséből?


A külföldiek azt sem érik, minek kalauz a vonatra, mert ott természetes náluk, hogy megveszik a jegyet a vonaton elhelyezett automatából. Itt pedig nemzeti sport lopni...

2013. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

"Tehát mi lesz meg neki? név, lakcím, szül idő, bankkártyaszám, most már szem ig szám "


A recepten rajta van a TAJ-számod. Abból szerinted mennyi mindent tud visszanézni?


De a kérdés továbbra is fennáll: mit kezd az adataiddal? Erre válaszolj már légyszíves! Kiáll az utcára, hogy "ifj. Vér Istvánnak agyhúgyköve van!" és ordibál? Vagy mit kezd vele szerinted? Este a kártyapartinál a napi száz vevőből éppen téged fog kibeszélni?


"ha egy okirat tartalmát BÁRMIBEN megváltoztatod, azzal buzony elköveted a hamisítást, de ezt hagyjuk is, nem ez alényeg "


Ha előtte írod alá a receptet, azzal is? Azzal is megváltoztattad a tartalmát. Ha meg tényleg kötelező ráírni a szig.számot, akkor mitől megváltoztatás?

2013. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

most tényleg beidézzem neked a Btk-s tényállást? hidd már el, hogy hamisítás, de oks, most ez mindegy, jobban aggódok az adatok miatt.


hogy mit is kezd?


Nézd, ha tehetném, elmesélnék neked itt egy olyan ügyet, ami pontosan ilyen "apróságokból" tudott elkövetődni, azaz hogy a személy tudta minden szem adatomat, aztán lényeg a lényeg h lett belőle egy olyan sok milliós csalási ügy, ami kb 5 éve megy, az egészen egyszerű, de többmilliós pénzlenyúlásoktól egészen a más nevére történt hitelfelvételekig, és még mindig sehol a vége a történetnek. Persze amig valaki nem égeti meg a kezét, addig nagyon lazán van ezzel, hidd el, azelőtt engem se érdekelt! na azóta viszont 100x meggondolom, kinek mit adok oda, nemhogy MINDEN létező adatomat :(


Másik kérdésed:

Igazad van, elvileg csak a TAJ-számból is eljutna minden más adatig, csakhogy pont ezért tiltattam le a központi nyilvántartásban is ezt a lehetőséget, azaz az én esetemben biztos nem jut el sehova.


Továbbra se értem, hogy ez miért csak engem zavar, de oké, akkor ám legyek dilis, akkor is szeretném tudni, hogy egy sarki asszisztensnek mi köze van az én bármely adatomhoz!


plusz csak megjegyzésként: emlékszel, h valamikor talán 2 éve, Péterfalviék is kifogásolták, hogy a recepten rajta van a paciens sok adata, és hogy ezt mégse kéne, át is akarták alakítani a rendszert, csak aztán a gyógyszerészek nagy felháborodására hagyták a dolgot annyiban, mert hogy nekik állítólag a gyógyszerkiadáshoz szükség van a lakcímedre is, mert úgy jobban hat. Nem kellett volna.

Aztán nyugati mintákat akkor már nem mondok, de ilyen országot te nem találsz többet. na meg a vonalkódok világában, tökéletesen tud mindent azonosítani anélkül h rá lennének írva ezek az adatok ... akkor minek is? Azért ezekre valaki válaszolhatna észérvekkel is, nem csak a "dilis vagy és kész" módon. Szeretnék szakmai, adatvédelmi érveket is olvasni.


Milyen bombabiztos rendszerben őrzi pl a gyógyszertár az adataidat, hogy senki ne juthasson hozzá? főleg a mai világban, bár az a 20 asszisztens már bőven elég forrás sajnos. Ha kikerül, szted hogyan azonosítható, h a 20 közül éppen ki adta ki bármely (azaz minden) adatodat?


bele estek abba a félreértésbe h itt nem a betegség megismeréséről van szó!!!!

2013. aug. 10. 07:40
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, nem olvastam végig az egész írást. Nem véletlenül Rivotrilt akartál kiváltani (vagy más klonazepám tartalmú szert)? Tényleg van egy új jogszabály, a Rivotril a kiadáskor fokozottan ellenőrzöt szernek minősül, úgy kell eljárni vele, mint a kábítószerek kiadásakor tehát el kell kérnünk az átvevő szem. ig. számát, ellenőriznünk kell és alá kell iratnunk. A 43/2005 (X.15) EüM rendelet módosult aug. 1-től, ha panaszod van, javaslom az Eü. miniszternek címezd. - Egy gyógyszerész
2013. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!