Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy BKV dolgozó életveszély...

Ha egy BKV dolgozó életveszélyesen megfenyeget és aztán a kollégái azt állítják, hogy nem történt életveszélyes fenyegetés akkor kinek "hisz" a rendőrség?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,hogyha a BKV dolgozó és kollégái velem szemben állítják,hogy nem történt fenyegetés akkor mi lesz?Mert kollégák, olyan mintha én megvernék valakit az utcán a barátaim meg azt mondanák,hogy nem vertem meg senkit és ők a tanúk.Akkor azt el is hiszik?

Vagy ha nincsenek tanúk és engem életveszélyesen megfenyegetnek akkor mit csinálnak?Ilyen "az én szavam az övé ellen" kategóriájú dolgokkal mit tudnak kezdeni?


2013. aug. 13. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt teszi amit minden hasonló esetben tehet. Ha feljelentést teszel akkor azt befogadják és megindítják az eljárást. Kimennek és megpróbálnak bizonyítékot szerezni - ami nincs, mert ha lenne róla felvételed akkor azt már odaadtad volna. Kihallgatják akit lehet és ekkor lesz a te állításod és sok BKV-s dolgozóé vele szemben. Nem tehetnek mást, mint bizonyíték hiányában lezárják az ügyet. Nem azért mert neked nem hisznek, nekik meg igen, hanem mert ilyenkor nem tudnak mást tenni.


Sokkal jobban jársz, ha nem a rendőrségre mész, hanem a BKV panaszokkal foglalkozó testületéhez - nem tudom hogy hívják, vagy a fogyasztóvédelemhez. Onnan valóban tudnak a dolgozók felé hatni, fegyelmivel stb.

2013. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
BKV panasz.Ezt már akkor megtettem, fotót készítettem aminek köszönhetően írásbeli figyelmeztetésben részesítették a dolgozójukat. (Kötekedett én pedig szóvá tettem,hogy a karszalagjával kapcsolatosan nincs minden rendben és ezt sikerült is lefotóznom, ebből következett a halálos fenyegetés.Utasok nem voltak a közelben -azt nem tudom hallották e, de elég hangos volt-, és ezen kívül még két kollégája volt jelen akik végig az ellenkezőjét állították annak amit én mondtam, azaz az igazságnak.Csak a kép miatt tudták figyelmeztetni, viszont engem az érdekel a legkevésbé.)
2013. aug. 13. 14:27
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog, nem kell provokálni az ellenőrt.

Tudjuk, hogy nem a 120-as IQ-val rendelkezők mennek ellenőrnek, de éppen ezért teljesen felesleges cseszegetni őket. Ha kötekszik, hát kötekedjen, ha minden rendben van nálad, akkor semmit nem tud csinálni.

És természetesen nálad minden rendben volt, ugye??? :-)

2013. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem volt beleírva a bérletembe a szám, ezt kifogásolta én pedig közöltem,hogy majd akkor írom bele amikor neki meg lesz karszalagja, merthogy nem volt.

Erre elkezdett magyarázni, hogy mit szórakozok én vele, szórakozzak az anyámmal és így tovább a többi jött magától.

Fogtam a telefonom és lefotóztam, erre még dühösebb lett, pont kinyílt az ajtó így leszálltam mielőtt elfajult volna a dolog.

Aztán hazamentem és panaszt tettem, mellékelve a képet.

2013. aug. 13. 15:04
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen, ez valami íratlan szabály, hogy szarunk ráírni a bérletre az igazolvány számát. Mert utána már nem tudnánk eladni a cigányoknak, ugyi ugyi?

Írd csak rá szépen, okkal kezdett el kötözködni, neki az a dolga, hogy szűrje a szabálytalankodókat. Persze nem szalag nélkül, de neked is be kéne húznod a farkad. Persze lehet azzal jönni, hogy "hát most vettem meg, és siettem a buszra". Minden harmadik ezt mondja. Nekem még sosem volt ilyen problémám, időben elindulok, vagy ELŐBB megveszem, nem amikor már lejárt a múlt havi. Persze ha nem inged, nem kell magadra venni, viszont nem tudom, miért vagizol, ha te sem voltál korrekt.

2013. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

"A bérletszelvény csak érvényes általános vagy VOLÁNBUSZ-BKSZ bérletigazolvány, személyi igazolvány vagy kártya formátumú jogosítvány egyikével együtt használható, amelynek sorszámát az első utazás megkezdése előtt tintával, olvashatóan, javítás nélkül be kell írni a bérletszelvény megfelelő rovatába."


Tehát miután Te mulasztottál, és érvénytelen bérlettel utaztál, még Neked áll feljebb, hogy az ellenőrnek hogy áll a karszalagja?


[link]

2013. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Halomban állnak a lejárt bérletek a fiókomban.Azt mondod el lehet adni a cigóknak?Hm...eszembe se jutott, nem rossz ötlet...

Soha nem szóltak hogy írjam bele, bár tudtam,hogy bele kell, ezt nem is tagadom, de ha egyszer a kutyát sem érdekli minek szánjam rá azt a 2 percet?!

A másik pedig, hogy az "Az igazolvány számot most azonnal írjad bele mert ha nem írod most, én írok neked egy olyan csekket,hogy életed végéig fizeted a bírságot" és a "Legyen szíves írja bele a bérletbe a számot, ugyanis ez a szabály" között óriási különbség van, s amilyen az adjon isten...természetes hogy nem sűrű elnézések közepette írtam be a számokat, továbbá nem csak nekem vannak kötelességeim, ha az én kötelességeimet ilyen jól ismeri a sajtjával ellentétben, akkor nekem is jogom van felhívni rá a figyelmét,hogy bocsi de hiányzik egy szalag a karodról.

2013. aug. 13. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez is jogos. Döntsön a bíróság! :D


Szerintem kár ebbe fecsérelni a szót. Persze te kezdted a hiányos bérlettel, ő folytatta a trehányságát (inkognitóját, hogy büntethessen).

2013. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!