Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyszíni bírság, közmunka,...

Helyszíni bírság, közmunka, letöltendő?

Figyelt kérdés

Megbüntettek 10.0000 forintra jogosítvány nélküli motorozás miatt. Átváltottam közmunkába.. amit KÉSVE ledolgoztam. A késés annyit jelent, hogy jött a levél, hogy átváltják letöltendőbe ->tárgyalás ekkor,meg ekkor|

Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor be kell mennem tárgyalásra, és fel kell mutatnom hogy ledolgoztam? Vagy kapni fogok egy levelet, hogy nem kell mennem..? Vagy most mi?


2013. aug. 15. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
A levelet a bíróságtól kaptad? Ha igen, abban fel van tüntetve, hogy mikor van a tárgyalás időpontja, és az is, hogy nem kötelező megjelenned, ennek ellenére a tárgyalás a távollétedben is meg lesz tartva. Ha van igazolásod, ami bizonyítja, hogy eleget tettél kötelezettségednek, azt legkésőbb a tárgyalás kezdetéig be kell mutatnod. Tehát az igazolást vagy elpostázod, vagy a tárgyalás időpontjában bemutatod. Ha a postát választod, akkor ajánlott levélként küldd el mindenképp.
2013. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen :)
2013. aug. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!