Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felhívhat a munkáltató telefon...

Felhívhat a munkáltató telefonon szabadnap, szabadság vagy táppénz alatt?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy nem, de a munkáltatóm minden szabadnapomon felhív valamivel. Tehetek valamit ez ellen? Mert ha nem veszem fel a telefont akkor smst küld és leszúr, vagy másnap a munkahelyen csesz le, hogy mit képzelek magamról, hogy nem vettem fel a telefont.

2013. aug. 15. 17:33
 1/7 intrepid ***** válasza:
Vannak olyan munkakörök, amelyikben teljesen érthető. Keres valamit, te tudod, hogy hol van, gond adódik, és te tudod a megoldást, elQrtál valamit, és akkor bukik ki....
2013. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát felhívhat nyugodtan ilyenkor, ha jól értem, a jog ezt nem szabályozza.

És ha csak valami fals dologgal hív fel? Mert pl. amikor a múltkor is fölvetem a telefont aszongya' "szia, ne aludjatok!" (merthogy ő meg dolgozik) Pff. a Szabadnapomon azt hittem azt csinálhatok amit akarok...

2013. aug. 15. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a munkád. Orvost felhívhatnak pl.


De ilyet, hogy ne aludjatok az már átlépi azt a bizonyos határt.

2013. aug. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

egy gokartpályán dolgozom. Tehát még csak véletlenül sem vagyok orvos vagy ilyesmi.

Tehetek jogi lépést az ügyben amúgy? mert ha csak megmondom neki, hogy légyszives ilyenkor ne hívj, akkor kirúg.

2013. aug. 15. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze tegyél jogi lépés, bár gyorsabb ha felmondasz, mert hogy utána munkád nem lesz az biztos.
2013. aug. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor jól jön egy talpraesett családtag, aki eljátsza a hárpiát.

aki felveszi a telefont, és lepattintja,

vagy a telefon mellett elrikkantja magát, hogy "nem tudnak nélküled élni" vagy valami durvábbat ...

2013. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hárpia feleség, aki "véletlenül" felveszi a telefont, és patáliát csap, nem rossz ötlet... :D

Egyébként ha céges telefonod van, azt erősen ajánlott felvenni.

A magántelefonodat viszont nem vagy köteles magadnál hordani, egy színházi előadás alatt nem is tudod felvenni, és hát le is merülhet...

2014. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!