Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökös vagyok egy házban és...

Örökös vagyok egy házban és egyéb vagyonban, csak a kedves másik örökös arra kér mondjak le mindenről némi pénzért, mert ő segíti őket! Mit tehet ellenem?

Figyelt kérdés
Csekély összeget ajánlott fel agresszív pofátlan módon azt mondta a semmire,mert ő segíti őket , közel a 80-hoz vannak a nagyszüleim,apám meghalt én örökölök utána mindent és a testvére,aki ráhajtott a vagyonra,pedig élnek még a szülei.Ő segít sokat,bevásárol,takarít,ebédet visz,segít a kertben és mindenben,amikor pedig én felajánlottam a segítségemet 3 műszak mellett akkor elutasítottak,most pedig nem tudok sokat tenni.A lényeg az hogy folyamatosan pénzelik amióta segít több 10 ezerrel,kapott 180 ezerért robogót,meg egyéb dolgokat amiről nem tudok és kap ápolási segélyt,de még engem is ki akar dúrni.A szülei nem akarnak engem kivágni az örökségből,ezért nálam próbálkozik,csak attól félek sakkban tartja majd őket avval hogy nem segíti őket tovább ha nem írnak ő alá papírt ellenem,nem tudom mi tévő legyek,az ügyvédem se tud mit mondani erre,amíg nem tolnak elém papírt az ajánlattal.
2009. okt. 28. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van végrendelet vagy öröklési szerződés, akkor úgyis az dönt. Nem vagy köteles lemondani az örökségről.
2009. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Végrendelet nincs, ezért automatikusan fele az enyém mindennek.
2009. okt. 28. 15:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Még végrendelkezhet! Akár a halálos ágyán szóban is végrendelkezhet, és elég hozzá két tanú, aki hallotta!


Nézz utána a ptk. öröklésrendjében.

2009. okt. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elöző !!


Ez baromi nagy tévhiedelem, lehet hogy ezt irjáka ptk-ban csak nem állja mega helyéta gyakorlatban!!!



Szóban végrendelkezni CSAK közjegyző jelenlétében lehet rendkívüli esetben, minden más esetben érvénytelen!!


Végrendelkezni is CSAK úgy érdemes ha ügyvéd vagy közjegyző ellenjegyzi és hitelesíti!!


Minden más esetben megtámadható és érvényteleníthető, hivatkozni ezer féle dologra lehet!!

(pl nem volt tudatában az illető, kényszer alatt írta, infarktusa szélütése volt stb)


És ha nincs ellenjegyezve ügyvédileg vagy nem felel meg a formai követelményeknek akkor is érvénytelennek lesz minősítve bíróság által!!!

2009. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne menj bele az üzletbe, főleg akkor ne ha tudod hogy az örökhagyó téged is szeret és nem akar kitagadni!!


Ha a másik fél nem tudja rávenni arra hogy közjegyző jelenlétében téged kitagadjon írásban akkor nincs miért aggódnod!!

Ugyanúgy örökölni fogsz mint a másik fél!!



Ha kitagadnának akkor is bizonyítani kell a kitagadási okok valósságát, és még így is jár neked a kötelesrész!!!

Ami a hagyaték törvényileg szabályozott Százaléka és ez nyilván sokkal többre jön ki mint az a csekély összeg amit ajánlottak!!

Uh semmiképp sem tudnak kisemmizni!!

2009. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Aláírni nem fogok semmi olyat amiben lemondanék és a nagyszülők pedig eddig azt mondják hogy nem tagadnak ki,az hogy pedig szóban mi megy az lényegtelen,papír kell mindenhez.
2009. okt. 30. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Különben ki sem tagadhatnak csak úgy. Kifejezetten meg kellene nevezniük a kitagadásod okát, ami nem lehet akármi, csak ami a törvényben benne van. Mégpedig kitagadási ok, ha az örökös az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne; az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el; az örökhagyó egyenes ági rokonainak vagy házastársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el; az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette; erkölcstelen életmódot folytat; jogerősen öt évi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték. Na, ezt nem is olyan könnyű teljesíteni egy átlagos embernek, az nem elég hozzá, hogy te nem vásárolsz be nekik, meg nem gyomlálod ki a kertjüket.

Intsél be a nagynénédnek, ez jár neked. Nem véletlenül találták ki melyik az a kategória akiknek nem jár ezt a nagynéni úgysem döntheti el az ebédhordás alapján.

2009. okt. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!