Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nagymama tölthet fel...

Egy nagymama tölthet fel szülői beleegyezés nélkül képeket az unokájáról az internetre?

Figyelt kérdés

Érdekelne a jogi háttere a dolognak.

Mi sem töltünk fel a 3 éves gyermekünkről képet sehová és szerettük volna ha más sem teszi. Erre fel is hívtuk a figyelmét, de ma reggel sajnos azzal találtam magam szembe facebookon, hogy a fiam mosolyog rám.


Felháborít a dolog és szeretném tudni ennek az egésznek a jogi hátterét, megteheti e ezt vagy sem.

A fénykép az ő gépével készült.


2013. aug. 20. 10:16
1 2
 11/16 Carragher_x ***** válasza:
39%
A bnő nem családtag, a gyerek nem tulajdontárgy, arról meg szó sem esett, hogy a nagyi hülye lenne és vmi idióta képet osztott volna meg.
2013. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Charrager, mivel a kérdésre nem válaszoltál és a véleményedet senki nem kérdezte szerintem inkább menj tovább mocskolódni máshová, hátha ott valaki vevő lesz rá. Hogy emberileg és anyának is alkalmatlan vagyok? Mindezt abból szűrted le, hogy nem akarok képeket látni az interneten a gyermekemről? (: Oké. Sajnos nem tudok azonosulni a gondolatmeneteddel.


Itt csak arról van szó, hogy az egész családdal megbeszéltük ezt a dolgot, érdekes módon mindenki képes tiszteletben tartani, csak az anyós nem.

Mindenkinek küldtünk naptárat a gyerek fotóival már harmadik éve, mindenki kapott tőlünk fényképalbumot róla és mindenki fényképezheti. A kérésünk csupán annyi volt, hogy az internetre ne kerüljön fel.


Nem szándékoztam feljelenteni és ehhez hasonlók, csak mivel szép szóval és érvekkel nem lehet hatni rá így gondoltam majd hivatkoznék valamire, hátha. De nem jött be.



Még egyszer hangsúlyoznám, hogy nyugodtan legyen büszke a gyerekre, érdekes módon 3 évig facebook nélkül is büszke tudott lenni rá, mert nyilván senki nem tiltotta, hogy pl. barátnőknek megmutassa róla a kapott képeit.

Nem csak ennyi a probléma vele, de ez már más téma.


Igen ( nem tudom már hányadik válaszoló), az a legnagyobb fájdalmam az életben, hogy rólam nem töltött fel képet! Jézusom.

2013. aug. 20. 18:36
 13/16 Carragher_x ***** válasza:
30%

Először is megpróbálhatnád helyesen leírni a nickemet, nem bonyolult, menni fog!

Másodsorban pedig aki egy gyerek nagyanyját jogi következményekkel akarja fenyegetni, pusztán azért, mert fényképet töltött fel az unokájáról vhová, ami még csak nem is vmi visszaélésre alkalmas fotó (gondolom erre már hivatkoztál volna, ha így lenne, illetve egy 3 éves gyerekről nem is igazán tudnék olyan beállítást elképzelni, ami "káros" lenne számára), az szimplán nem normális és sugárzik belőle, hogy a tulajdontárgyának tekinti a gyerekét, holott az "csak" az ő családtagja, ugyanúgy mint a nagyié, akár tetszik, akár nem. Nekem ez jött le az összes írásodból, úgyhogy csak részvétemet tudom kifejezni, mind a gyermeked, mind a többi családtagod irányába, hogy kénytelenek veled rokoni kapcsolatban lenni.

2013. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Friss történet, ami után mindenki értékelje át magában, hogy baj-e ha feltöltenek fotót a gyerekről a facebookra.


Barátnőm két kislányának nincs profilja, legalábbis a szülők nem hoztak létre nekik. Mint kiderült, a lányok képét valaki feltöltötte és más keresztévvel létrehozott nekik profilt.

Itt a történet:

[link]


Mindenki jelentgeti, de még nem szedték le a két lányt... Az ismerőseik között rengeteg hasonló korú kislány kamuprofil van, pár képpel, szinte semmi aktivitással (normál esetben vannak szülinapi köszöntők és hasonlók, ezeknél pár fotó és rengeteg ismerős)


Itt szinte százával vannak kamuprofilok, pl:

[link]


[link]


És a kislányoknak van ilyen ismerőse is:

[link]


Szép szál legény!!!!

Meg lehet nézni az ő ismerőseit, egy rakás kislány!!! (ha még nem törölték, mert én jelentettem az ürgét)



Ja, és a saját gyerekeinek a profilját a szülők valahogy nem látták, ezért kértek ismerősöket, hogy ők jelentsék....

2013. aug. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
29%

Az a legrémisztőbb az egészben, hogy mind hasonló korú tizenegynéhány éves kislány - sorra nézegettem bele "ismerősök" képeibe, szinte csak azok voltak, meg néhány férfi...

A kisebbik lánynak (amikor a cikk készült az ő profilját még nem találtak meg, mert más keresztnéven szerepelt) 285 ismerőse van. Sok kislány, közötte férfiak, akiknek az ismerősei között nagyon sok kamu kislány profil van...

2013. aug. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Régi a kérdés, de talán még másnak hasznos lehet.:

[link]


Feltételezem, ebben az esetben a különbség csupán annyi, hogy a szülő dönthet/képviseli a gyermeket.


Magán vélemény: Nem értem miért olyan elterjedt a személyes képek posztolása. Ha valaki meg tudná magyarázni az igazán jó lenne.

Szerintem mindenkinek kizárólag saját magáról kellene eldöntenie mit és hova tölt fel. Senkinek semmi köze hozzá, mikor, kivel, hol és éppen mit csinált az adott személy, ha csak ő nem akarja elmondani. Így másnak minimum illetlen dolog beleegyezés nélkül képeket posztolnia valakiről.

Sok fiatal van aki nem szívesen mutogatná a gyerekkori képeit. Talán korral jár. Alig tíz év és a kisfiú is érezhet így. A nagymama ezt nem vette figyelembe.

2014. júl. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!