Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Télen pénztelen tanyasi...

Taa Uur kérdése:

Télen pénztelen tanyasi családok milyen szabályok közt szerezhetnek tüzifát mezőről, erdőből?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy meghatározott méretű és súlyú gallyakat szállíthatnak egyszerre haza, amit többször is ismételhetnek a nap folyamán. Ismereteim szerint a gallyak méretre vágását szolgáló eszközök is szabályhoz kötöttek, mint pl.: balta, fűrész, stb. Én itt az embereknek a pénztelenségmiatti megfagyása és a tüzelőeszköz-beszerzéssel járó magán- és köztulajdon jog ézintkezési pontjaira gondolok.

2013. aug. 23. 01:09
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Kimennek az erdőbe, kivágják a fát, ami kell nekik, hazaviszik, aztán ha ez valakinek nem tetszik, kicsit sírnak, hogy ők tulajdonképpen cigányok, de a rasszizmus miatt nem kapnak munkát, ezért nincs pénzük, fűteni meg muszáj.
2013. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrét jogszabályt nem tudok, de szerintem meg lehetne engedni, hogy állami, önkormányzati erdőkben össze szedjék a száraz fát. Legalább nem rohad ott.
2013. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kérdezz erdészeket, velük kell ezt megbeszélni.
2013. szept. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanyán lakunk és nem vagyunk cigányok..Ilyen is van...

Kérdező!

Szerintem ilyen nincs,mögöttünk lévő erdő pl magánerdő,ott tuti a büntetés,ha neki állsz fát lopni.Nem szabad,nincs olyan,hogy valaki szegény és ezért.

Viszont amikor ide költöztünk,akkor egy meghatározott részt(önkormányzati út)ritkíthattunk,mert nem lehetett eljárni az adott szakaszon(senki sem jár arra,mi sem,mert közel az út,de megcsináltuk,mert kellett a fa)

Bementem a Polgármesteri hivatalba,ezután hivatalos levélben a szomszédokkal együtt kértük,hogy megcsinálhassuk,mert nem tudunk közlekedni arra(térképen is jelölt hivatalos útról van szó). Kijöttek,megnézték és egy héten belül papíron engedélyezték.De mindenről kell lenni engedélynek!

2013. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én azt javaslom,hogy a földön fekvő ágakat szedjék össze..mert azokra két törvény vonatkozik elvileg:

1: A földön fekvő ágakra stb stb re magyar országon nincs törvény...

2: A földön fekvő ágakat nem lehet össze szedni a földben élő gombák ,rovarok stb stb miatt....tudom,hogy hülyén hangzik de ez van :)

De az elsöhöz tartsák magukat és ennyi akkor lessz fájuk...

2013. nov. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehetőségek :


1.

Az erdőgazdaságok időnként tisztítják az erdőt , akik ebben segítenek azok kb. harmadáron kapják a fát.A földön levő ágakat el lehet vinni , ezt ez erdésszel kell megbeszélni , ő az illetékes.Ez nem bűncselekmény , hivatalosan szerezhetsz így fát, viszont dolgozni kell.

2.

Ellopod ( ez viszonyt szabálysértés, vagy lopás , nem tudom )

3. Megveszed

Ez 13000-13500 Ft. köbméterenként ( ez hivatalos )

4.

Megvárod amíg a roma pajtások ellopják , aztán megveszed tőlük , így sokat spórolsz , nem kell fáradni , és minimális a lebukás veszélye ( egyik fa olyan , mint a másik nem ?).Viszont ez is bűncselekmény , és az új haverjaid kirabolhatnak.

5.Kapcsolatokat építesz az erdészekkel

( kocsma/szesztestvérek ), a haveroknak szoktak időnként piaci ár alatt fát szerezni

( Mondjuk ez is adócsalás , de szintén minimális a lebukásveszély , ha baj van , azt mondod , nem tudtam hogy nem adnak számlát )


Hát szerintem ezek a lehetőségek.....

2013. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!