Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelem az éppen ajtót...

Önvédelem az éppen ajtót feltörő betörővel szemben. Gumis-gázos pisztollyal. Lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Szóval nyíregyházi vagyok és egy nem túl jó környék társasházában lakunk. A férjemnek ezért van itthon egy gumilövedékes és még egy gázpisztolya. Én napközben sokat vagyok itthon és már kétszer is előfordult, hogy egy betörő a lépcsőházban járkált és nyitogatta az ajtókat, valamint megpróbálta feltörni a mi lakásunk ajtaját. (Ez most nem sikerült.)


Kérdésem, hogyha még egyszer ilyet tapasztalok, használhatom a fegyvert a saját tulajdonom védelme érdekében?


A gázpisztolytól, hogyha arcon lőném párszor, kb. fél órára megvakulna, de ennyi. Ha a gumissal mellbelőném, akkor felborítaná, lila foltot hagyna és talán csontot is tud repeszteni, de törni nem. Ezeket a férjem mondta.


Sajnos nem jellemző, hogy az ön- és tulajdonvédelmet az állam tolerálná, vagy mint jobb országokban, eljárást sem indít a védekező ellen, ha már a helyszínelésnél kiderül, hogy önvédelem történt. A férjem ezért is olcsó pisztolyokat szerzett, mert mondta, hogyha használni kell, akkor a rendőrség úgy is lefoglalja utána és talán soha nem látja viszont őket.


Szóval az alap kérdés, hogyha be akarnak törni hozzánk és éppen otthon vagyok és észlelem a betörési kísérletet, akkor felránthatom-e a bejárati ajtót és gyorsan egy "duplát" (így mondják amikor kettőt lősz gyorsan egymás után) rálőhetek-e, hogy biztosan maradjon, amíg el nem viszik a rendőrök?


36/N


2013. aug. 23. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a majdani tisztánlátás végett,várd meg amig feltöri az ajtót :) én pl este,fáradtan néztem már el az emeletet és egyel feljebb akartam bemenni,szöszöltem is ott egy darabig hogy mi lett a kulcsommal :D s nem vettem volna jó néven ha ezért mellbe dupláznak.
2013. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt talán a férjeddel beszéld meg, de én őszintén szólva nem értem, hogy mi a francért nyitnád ki az ajtót a betörőnek? Magadhoz veszed a gázriasztópisztolyt vagy a gumisat, kihívod a rendőröket, aztán ha nem akarod, hogy tovább buzerálja az ajtót, mert még kárt tesz benne kiszólsz, hogy otthon vagy és húzzon a fenébe.
2013. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ez hol van? Örökösföld, vagy holmilyen durva a helyzet?
2013. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
*hol ilyen
2013. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Stadion környéke? Mert itt is van valamilyen betörő... Pedig egy csendes környék.....
2013. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csináld azt,amit a 2-es mondott.Nálunk is volt olyan,hogy valaki nyitogatta az ajtót,de azért,mert részeg volt,és eltévesztette az emeletet.Kihívtuk a rendőröket és elvitték.Ennyi.
2013. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma már nem veszik szigorúan a birtokháborító elleni védekezés közben bekövetkezett halált sem. Feketén-fehéren ugyan nem mondták még ki, de ha teszem azt, egy lefűrészelt csövű nagyöbű Winchesterrel lövöd hókon a betolakodót, akkor is felment a bíróság, és max illetéktelen fegyverviselésért vonnak felelősségre.
2013. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!