Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebből kijöhetek rosszul is?

Ebből kijöhetek rosszul is?

Figyelt kérdés

A napokban történt,hogy az utcában kameráztam, kis kézi kamerával, családi videót, a családtagjaim előrébb tartottak.

Aztán jött lefelé egy polgárőrautó közben én kameráztam tovább az autót vezető fickó (aki egyébként az utcában lakik) kiugrott,hogy hogy merem őt kamerázni, össze vissza fenyegetett (halálosan) aztán kis híján nekem esett, a polgárőr egyenruhában lévő társai pedig csak nézték a jelenetet, aztán az egyik közölte velem,hogy ne kamrázgassak másokat mert bajom lehet belőle a későbbiekben (jóindulatúan mondta)


Na mondom, mehetek a rendőrségre a felvételekkel, de aztán észrevettem,hogy a kamera nem forgott az események ideje alatt, csak a polgárőr autó érkezéséig van meg a felvétel ami nem elegendő. (vagy leállt vagy véletlenül megnyomhattam a ki kapcsot)


Arra gondoltam,hogy kamerával a kezembe útnak indulnék a polgárőröket keresve, és a legkedvesebb modorommal megkérdezném az "urat",hogy beszéljük meg hogyan is volt ez a dolog, de ezúttal forogna a kamera is aminek nagy eséllyel most sem örülne, főleg hogy most már tényleg őt venném fel, de persze csak azért,hogy legyen bizonyítékom.

Teljesen reálisnak tartom,hogy beverne egyet és megpróbálná elvenni a kamerámat vagy megpróbálná kiverni a kezemből, és azért elég félelmetes szerintem hogy egy POLGÁRŐR így bánik a polgárokkal.

De amennyiben tudunk normálisan is beszélni elteszem a kamerát és megbeszélném vele a dolgot, a rendőrség nélkül, aztán elfelejtem az egészet, viszont most nem hagy nyugodni a dolog.

Elismerem,hogy kissé provokatív lenne ha én mennék oda hozzá és az arcába tolnám a kamerát, de csak így tudok bizonyítékokat szerezni, de emiatt kissé félek,hogy ebből lehet e bajom,hogy így megyek oda hozzá?


2013. aug. 26. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe az egészet.

Ne menj oda provokálni inkább, abból tényleg csak bajod lenne.


Sajna itthon az esetek többségében polgárőrnek a fontoskodó hülyék vagy a kiöregedett katonák/rendőrök mennek...

2013. aug. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nyomasztana ha tudnám, hogy ilyen emberek szabadon tevékenykedhetnek polgárőrként, és amennyiben nem tudom megbeszélni vele mindenképpen rendőrségi ügyet szeretnék belőle csinálni mert számomra az elégtétel lenne ha elküldenék a polgárőröktől, viszont jelenleg az én szavam az övé ellen, plusz feltételezem hogy a kollégái is mellé állnak, tehát így nincs értelme.
2013. aug. 26. 23:16
 3/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Tényleg nincs értelme.

De legalább tapasztaltad, milyen az, mikor egy arra tökéletesen alkalmatlan ember hatalmat kap a kezébe.

Pedig ez (polgárőrnek lenni) csak egy egészen picike hatalom.

Képzeld mi lenne, ha ez az ember lenne a miniszterelnök..... Még elgondolni is rossz!

2013. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában tényleg az ilyen ostoba ügyefogyott unatkozó emberek mennek polgárőrnek. Régebben mi is gondolkodtunk nagyon sokan, de egyszerűen a normális embernek erre nem nagyon van ideje meg energiája.


1. Egyébként attól, hogy kamera van nálad még nem jelenti azt, hogy rögzít is.

2. Ha te egy teljesen más eseményt felveszel amibe ő belemegy, később kivághatod vagy kitakarhatod belőle ha ő ezt szeretné és emiatt nem kell senki szemeinek vérben forogni.

3. Hiába van rajta akármilyen felvételen is, addig amíg nyilvánosan nem teszed közzé, az nem minősül semmilyen visszaélésnek. Engedély nélkül max. bűncselekmény bizonyítékául szolgálhat amit akár le is foglalhatnak.


Szóval neki nincs miért pattogni. Ha orrbaver, ne üss vissza, mert az hivatalos személy elleni erőszakmak minősülhet, ellenben felvilágosíthatod, hogy amennyiben nem képes a helyzetet normálisan kezelni, úgy letöltendő szabadságvesztést kockáztat hivatallal való visszaélés bűntette és testi sértés bűntette miatt.


Ha nagyon nem hagy nyugodni a dolog, akkor mondd el neki, hogy épp egy eseményt videóztál amibe ő bele ment és szeretnéd megkérdezni, hogy a videó azon részét is felhasználhatod-e amelyiken ő rajta van. Ha nem, akkor nyugtasd meg, hogy kivágod vagy kitakarod a felvételről. Ezen kívül pedig még nem követtél el semmit mert nem tetted nyilvánosan közzé a felvételt.


Amúgy meg agyonverném vassal az ilyen köcsögöket de sajnos ezt komolyan kell venned mert akármilyen gyökér országban is élünk, a törvény az törvény és ő hivatalos személy. Viszont személyi iratokat neki nem vagy köteles adni mert nem hatóság és intézkedési jogköre sincsen, ezért ne ugráljon. Ezt is megmondhatod neki.

2013. aug. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem használtam volna fel a felvételt mert ez egy családi videó, arra lett felvéve,hogy 10 év múlva visszanézzük és rácsodálkozzunk,hogy milyenek is voltunk, a plusz dolog az egészben az,hogy a rögzített részeken nem is látszik ő az autóban, mert visszatükröződik a szélvédő így csak az eget meg a fák lombjait lehet látni a kocsi ablakán, szóval...egy idióta féreg ez az ember, és ezért is nagy elégtétel lenne számomra ha kiiktathatnám.
2013. aug. 27. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha orrbaver, ne üss vissza, mert az hivatalos személy elleni erőszakmak minősülhet"


De a polgárőr nem hivatalos személy, sőt igazából semmi olyan "külön joga" nincs is, mint bármilyen más állampolgárnak.

2013. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!