Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenétek, hogy az...

Egyetértenétek, hogy az igazságszolgáltatásba visszahozni a testi fenyítést?

Figyelt kérdés
Épp arról a 15 éves gyerekről jut eszembe, akik kigyújtották a szalmabálákat. Ha kap egy felfüggesztettet, vagy fél-egy évet mit érnek el vele? Felfüggesztett semmit, a börtönbe meg szerez cimborákat és egy maffiózó díler lesz belőle. Ilyet úgy el kéne verni, hogy egy hétig ne tudjon a seggére ülni. Támogatnátok, hogy bevezessenek hazánkba egy ilyet is? És minden bíróságnál lenne egy ember, aki hetente végrehajtaná az ítéleteket, és pl arra a napra szervezni az összes ilyen ügyet? Nem vagyok híve a gyerekbántalmazásnak, de ez célravezetőbb lenne. És olcsóbb is.
2013. aug. 26. 23:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

És mi módon lenne célravezetőbb?

Milyen hatást vársz el tőle?

Miből gondolod, hogy eléri azt a hatást?

2013. aug. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Valóban nagyobb súlya lenne, és mélyebb nyomot hagyna az elkövetőben, én támogatnám. (húhú de le leszek én pontozva. érzem én)
2013. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem.

Ellenben a kártérítést komolyabban kéne venni, kiskorú esetében a szülőkön végrehajtóval behajtatni ha maguktól nem fizetnek.

2013. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz ötlet mivel nem mindig kapják el azt akit kéne néha tévedés van és olyankor egy ártatlant fenyítsünk meg?Ebbe gondoljunk bele mert persze 95%-ban a bűnösöket kapják el de azt a maradék 5-öt nem kéne megfenyíteni a semmiért ezért rossz ötlet!
2013. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
Végül is egy botozásba nem halna bele...
2013. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Meg nyilvánosan kellene megfenyíteni őket a főtéren,50 botütés a seggükre!:D Komolyra fordítva ellenzem a dolgot,mert az erőszak erőszakot szül,és lehet hogy később nem egy "egyszerű" maffiózó díler lenne belőle,hanem akár gyilkos is.
2013. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Baromság!

Ti hol éltek???Észak-Koreába??

21.században elfogathatatlan, hogy megverjenek egy gyereket.

Szerencsére az ilyen dolgokat, nem olyanok döntik el, mint ti.

2013. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
4: Igen, azért gyakran előfordul, hogy a család kényszeríti a kisebbeket a lopásra, így a gyereknek két választása van: vagy az apja tángálja el kegyetlenül ha nem mászik be a szomszédhoz lopni, vagy a lopásért kap a s..ggére.
2013. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

"Valóban nagyobb súlya lenne, és mélyebb nyomot hagyna az elkövetőben, én támogatnám. (húhú de le leszek én pontozva. érzem én)"


Így könnyű a testi fenyítés mellett érvelni, hogy maximum húú de lepontoznak...

2013. aug. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Bakker, nem vagyunk mi valami arab ország, hogy ilyen bíráskodás legyen.

Nagyon egyszerű a helyzet: magasabb büntetési tétel, aztán ha a szülők kapnak egy jó zsíros számlát, akkor maguk megnevelik a kölyköt.

2013. aug. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!