Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértenétek a marihuána...

Egyetértenétek a marihuána orvosi célú felhasználásával? Magyarul, hogy az orvos felírhassa receptre (pl. daganatos vagy migrénes betegeknek) és kiválthassák a patikában.

Figyelt kérdés
Indoklást is kérek. Az "antidrogosokat" pedig arra kérem hogy KIVÉTELESEN próbáljanak kulturáltan fogalmazni.
2009. dec. 17. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

teljes mértékben. az most egy dolog, bizonyos gyógynövényeket Nixon óta (nem volt még 100 éve sem) üldöz a politika, de attól még többezer éve használja az ember, nyilván nem véletlenül.

egyszer vége lesz ennek a boszorkányüldözésnek, szerintem még Magyarország is eljut erre a szintre, de ahogy most elnézem a palettát, elég soká, lehet hogy én már nem fogok élni.

2009. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És mikor engedélyezik majd az ivást a munkahelyen?
2009. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy jön ez a kérdéshez?
2009. dec. 17. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Én azt mondom, hogy óvatosan. Nem egy gyógyszer, ami legális, és felírják, szintén okozhat függőséget. Szóval először rendesen tesztelni kell orvosságként, és ha megfelelő, akkor én is elfogadom.


Számomra alapvetően nem rosszak a drogok, mert legális vagy illegális besorolásuk merőben önkényes. Persze nem támogatom a szintetikus drogok terjedését, hiszen sok fajtájuk egyértelműen káros. Egyébként a drogok közül nagyjából csak a csokival meg az alkohollal szoktam élni :)


Szóval igen, ha bizonyított lesz jótékony orvosi hatása, mindamellett biztonságos, akkor én támogatnám.

2009. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha gyógyhatású, akkor fel kell írni. Nem értem, mi itt a probléma. Bár még nem hallottam róla, hogy a marihuána daganatellenes gyógyszer.
2009. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már bizonyították és ellenőrizték. Semmi mellékhatása sincsen kivéve az orvosi szempontból annak besorolt eufóriát:) Amúgy az orvosi fű ugyan az amit az utcán kapsz csak be van vizsgálva. Kísérleteztek valami kapszulákkal is de az eufóriaérzést nem tudták megszüntetni, a gyógyhatást viszont enyhítették.


Gond egy szál se csak kíváncsi voltam hány olyan antidrogos van aki még ez ellen is kapálózik.

Amúgy röviden fogalmaztam az érthetőség kárára. Nem daganat elleni gyógyszer hanem kemo elleni, szóval kiegészítő kezelés:) Megszünteti a folyamatos hányingert. És persze a fájdalomcsillapító hatása sem elhanyagolható. Ugyan ez a helyzet SM és AIDS esetén. A migrént valóban gyógyítja, akár csak az asztmát bár itt még keresik a biztonságos fogyasztás módját.

2009. dec. 18. 09:42
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
mellékesen egy joint 4-szer annyi kátrányt tartalmaz mint egy normál cigi, a tüdőrákosokat, hogyan segitené?
2009. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1. Forrás? (a kétes információé)

2. Mondjuk porlasztják vagy megeszik...

3. Szerinted ez volt a kérdés????

2009. dec. 20. 15:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Tekintettel a migrénemre én alig várom már... Főleg, hogy a mostani migrén elleni gyógyszerektől csak szarabbul érzi magát az ember.

Nevetséges hogy most illegálisan használom gyógyászati célokra...

2010. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Teljes mértékben egyetértek!!! Egyes országokban tolerálják a fogyasztását más országokban használják is orvosi célra.Az USA 13 (ha jol tudom) államában már eldöntötték ezt a kérdést és használják is,sőt mi több Californiában a marihuana ültetvények amik ellátják a kiszolgáló egységeket nagyobb számban vannak jelen mint pl kukorica ültetvények,gondoljunk csak bele hogyan hatna ez mellékesen a mi gazdaságunkra is,de mindegy ebbe ne menjünk bele......egy szónak is száz a vége,ha amerikai és más nemzetbeli tudósok és kutatók a marihuana fogyasztást előnyösnek tartják a rákos beteg számára és a beteg is jobban érzi magát akár az utolsó heteiben,éveiben akkor miért ne???? persze elöbb utóbb utolér minket is a "megvilágosodás" csak attól tartok akkor én már nem leszek...:)
2011. jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!