Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 16 évesen gyámügy engedélyé...

Ha 16 évesen gyámügy engedélyével elköltözök otthonról (család ügyek miatt, apám idióta, hajnal 4-től este 11-ig ordítozik, meg nekünk ugat) akkor mennyi támogatást kell adjanak?

Figyelt kérdés
Anyámnak papíron évi 2,5 millió, apámnak több mint 1 millió a fizetése. (itthon dolgznak mindketten) Ha elköltöznék egy közeli rokonhoz, gyámügy engedélyével, akkor ebből kb mennyi járna nekem? Iskolába járok, eddig elszedték a pénzem is, így ha havi 50-et kérnék, szerintem nem lenne irreális, mivel egyik szülővel se élek. Ebbe benne lenne a családi pótlék is. És szórják a pénzt, mert évi 3-3,5 millióból sokkal többre lehtne jutni, mint ahol ők tartanak. Apám marokszámra eszi a csokit, és nem az olcsó rosszat, anyám már a krumplit se vágja fel, megveszi boltba. Konyhaszekrényünk mai napig nincs, a kézmosóba mosgat. És évi 3 millióból. (rezsi+hitel évi 1-1,5 millió, de ez is azért, mert a gázbojlert kell használni, mert a villany elromlott. Apám villanyszerelő, de nem tudja megcsinálni... MEg se nézte. Szóval nem igazán szükséges nekik, főleg úgy, hogy ezen felül még évi 1-1,2 milliós nem tiszta jövedelmük is van. (az évi 600.000 Ft adómentesség vagy mi) Jogosult lennék arra az összegre? És meddig, amíg tanulok, vagy 18 éves koromig?
2013. aug. 29. 11:18
 1/8 tetro ***** válasza:
nem vagy jogosult
2013. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csiß ***** válasza:
51%
Milyen pénzedet szedték el? Tán dolgoztál suli után?
2013. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Semmenyire. Max. esetleg a "családit" megkapnád. De még elköltözni sem lehet 18 éves korodig jogilag "csak úgy".


50 -ből meg mit kezdenél? Még ha többen bérelnétek ingatlant akkor sem elég szinte semmire.

Becsüld meg azt ami most van aztán meg 18 évesen oda mész ahová akarsz.

A szüleidtől meg ne irigyeld, ők dolgoztak meg érte, azt csinálnak vele amit akarnak. Végül is nem "káros szenvedélyekre" költik el.


Egyébként meg azt megkérdezhetem, hogy a szüleid mit dolgoznak?

2013. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyám őstermelő, apám egyéni vállalkozó, villamosgép- és villanyszerelő. Közeli rokonhoz költöznék, és a gyámügy ad ki engedélyt, amit ha rendőrt küldenének értem, a rendőrnek bemutatva nem vinne el. De valahogy csak jogosult lennék valami ilyenre, mert ha elválnak a szülők is, akivel nem él a gyerek annak fizatni kell.
2013. aug. 29. 21:19
 5/8 anonim ***** válasza:

A ,,szülői ház elhagyása'' nevű jogosultságról van szó.

Én is úgy veszem ki ebből hogy a családi pótlék mindenképp jár:

[link]

Mivel nyilván valamiféle kényszerhelyzet miatt kellett így döntened, ezért lehet, hogy egyéb támogatást is kaphatsz az államtól

[link]

Sajnos ehhez az egészhez nem értek.


Hogy közvetlen a szüleidtől mire vagy jogosult, azt mivel nem értek hozzá szintén nem tudom, de nekem is rögtön a tartásdíj analógiája jutott eszembe.

Remélem a gyámhatóságon vagy a szociális osztályon tudnak segíteni.

Azért az ordítozás sokat jelenthet, ez lehet akár bántalmazás is ha valaki teljesen ellehetetlenült, ordítozós beteg légkörben kénytelen tanulni. Remélem a gyámhatóság tud segíteni hogy mire is vagy jogosult.

2013. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(Kapásból én is arra tippelnék, hogy ha valakinek az otthoni ellehetetlenült körülmények miatt a ,,szülői ház elhagyását'' kell kérelmeznie a gyámhatóságon, az igenis jogosult valamiféle tartásdíjszerűségre. De nemcsak hogy nem értek hozzá, hanem ezt egyáltalán nem tudom. Szerintem viszont érdemes utánajárnod ennek a kérdésnek, mert nekem is nagyon életszerűnek tűnik valami ilyesmi.)
2013. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még, ha van Nálatok ilyen, az önkormányzat vagy a családsegítő ingyenes ügyvédjét is kérdezd meg, nálunk van ilyen ingyenes lehetőség a kerületi lakosok számára.
2013. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy érdekes rész, amit nem tudok értelmezni, jogi tudás híján:

Mindenképp beszélj szakemberrel.


,,Ha a gyámhivatal a szülői ház elhagyását engedélyezi, egyúttal megállapítja, hogy a szülői ház elhagyásának engedélyezése - a gondozás, nevelés kivételével - a szülők szülői felügyeleti jogát és tartási kötelezettségét nem érinti.''

[link]


Kérdezz rá szakembernél, mit is jelent mindez konkrétan a

Te esetedben.

2013. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!