Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyük fel, hogy 15 évesen...

Tegyük fel, hogy 15 évesen cannabis-t termeszetek a kertben (amit csak én tudok), majd terjesztem! Esetleges razzia esetén kit büntetnének?

Figyelt kérdés

csak,mert ha a szüleim nem tudnak róla,én pedig elméletileg nem vagyok büntetendő akkor hogyan büntetnének... pénzbírság lenne vagy "gyógyintézetbe" küldenének ....?

(ne beszéljünk túl nagy mennyiségről)



2013. aug. 30. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem vagy büntethető. Súlyosabb bűnökért pl. emberölés már 12 éves korától büntethető valaki, 14 éves kor felett pedig ugyanazokért büntethető, mint egy felnőtt, csak a fiatalkorúak börtönébe zárják, amíg be nem tölti a felnőttkort.


Drogkereskedelemért be is zárnának jó pár évre, ráadásul a szüleidet is büntetnék gyermekük elhanyagolásáért, amiért nem vették észre, hogy füvet termesztesz. Magyarul az egész család vonulna a dutyiba. Te Tökölre, a szüleid Kőbányára.

2013. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te akkor büntetendö vagy. (Esetleg nem büntethetö?) Amig te nem vagy büntethetö, érted a szüleid felelnek. Sajnos le nem csukják öket, ezért van, hogy: Menj csak be a Tescoba aztán hozzál apádnak két sört a kabátod alatt, téged nem büntetnek, ha elkapnak mert még gyerek vagy.
2013. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:

"én pedig elméletileg nem vagyok büntetendő"


A büntethetőség korhatára (az emberölést, életveszélyt vagy halált okozó testi sértést, rablást, illetve kifosztást kivéve) 14 év. A kábítószer fogyasztás pedig bűncselekmény lett, 2 évig tartó szabadságvesztéssel sújtható.

2013. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kábítószer termesztés és eladás ez bizony halmazati büntetés, és bezony büntethető vagy, sőt szüleid is azok. A kis mennyiség mondjuk enyhítő körülmény lenne, de mivel gondolom szintén kiskorúaknak árulod, így ez is súlyosító körülmény. Jobb lenne, ha kidobnád azt a szart és inkább egy könyvet fognál a kezedbe!
2013. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
cannabis-t termesztesz azt szerintem rohattul èszre vennèk a szüleid nem kicsi növèny az!
2013. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!