Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelmi gázpisztollyal...

Önvédelmi gázpisztollyal kapcsolatos kérdések? 19/f

Figyelt kérdés

3 fő kérdésem lenne!


Szeretnék vásárolni egy paprikasprays lövedékkel is tölthető önvédelmi pisztolyt!

A jogszabály előírja, hogy ha utcán hordom, akkor nem lehet töltve!

Esetleges támadás esetén a tárat a pisztolyba kell tenni majd kibiztosítani és lőni!

Ez igen sok idő...

Ha forgótáras pisztolyt veszek(röhm, magnum típus), akkor sem lehet töltve? Elvárják, hogy egyesével dugogassam bele a töltényeket?


2. Ha a zsebemben van egy ilyen, esetleg az övemnél beszúrva, és igazoltatnak, mit kell mondanom?

Van legális fegyvertartásim, megmutatom és ennyi?


3. Ha bemegyek egy buliba, állandóan motoznak az őrök a bejáratnál!

Ha azt mondja, hogy nem vihetem be, mit csináljak vele? Megtilthatja, hogy bevigyem?



Azért szeretnék ilyen pisztolyt, mert a mostani nyáron kétszer is utánnam jöttek,ahogy hazafelé mentem este! egyszer ökölharc volt, ahol szerencsére én nyertem, ahogy elbillent, elfutottam!

Másodjára is hasonló volt a sztori, csak nem fordultam meg, amikor szóltak, csak gyorsítottam, majd amikor hallottam, hogy futnak utánam, én is futottam! Én voltam a gyorsabb!!


Szóval, az ilyen helyzeteknél ez nagyon jól jönne!

Ha észlelném a támadást, lőnék párat aztán futás!


Valaki kisegítene törvényileg?


Köszönöm!


2013. aug. 30. 16:56
 1/5 kovpet ***** válasza:

"A jogszabály előírja, hogy ha utcán hordom, akkor nem lehet töltve!"


Nem ír ilyet elő semmilyen jogszabály.

2013. aug. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem azt írja, hogy nem lehet töltve! Azt írja, hogy a paprika nem lehet betöltve. Ez (ha jól tudom) úgy néz ki, hogy - szekrénytár esetén- felül egy riasztó lövedék van és alatta van a paprika. Arról nem szól a törvény, hogy hány paprika lehet alatta, amennyit jónak látsz! Revolvernél nem tudom, hogy ez hogy van, de gondolom ott is hasonlóan. Sehol nem fognak megmotozni, hacsak nem látják nálad a fegyvert, ezen kívül a Rendőrségen ki kell váltanod egy engedélyt, hogy te gáz-riasztó fegyvert szeretnél az utcán viselni.

Nem vagyok biztos a dolgomban, de ha jól emlékszem akkor ez így működik.

2013. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:

Linkeljétek már be azt a jogszabályt, ami gáz-riasztóra szabályozza a tárazott töltény hatóanyagát. Nem fogjátok tudni, mert nincs ilyen.


Gázsprayre van olyan, hogy közterületen kkve a capsaicin hatóanyag.

2013. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szórakozó helyen akkor is motoznak, ha nincs nálam semmi!

Ez szabàly!


Kérlek hagyjátok figyelmen kívül azt, hogy lehet e töltve, illetve nem...

A fő kérdéseimre válaszoljatok!

2013. aug. 31. 15:45
 5/5 kovpet ***** válasza:

Az engedély birtokában *rejtve* viselheted *közterületen*.


Magánterületen meg tudtommal a tulaj engedélyével.


Azaz a válaszok:

1. Viselheted töltve. Máshogy nincs is értelme... (Önvédelemre kizárólag revolvert érdemes hordani amúgy, de ez nem jogi, hanem gyakorlati tanács.)


2. Mivel rejtve KELL viselned, így igazoltatásnál nem derülhet ki. Nem kell semmit mondanod. Ha átvizsgálják a ruházatod, akkor (szerintem) azért érdemes jelezni, hogy engedéllyel viselt gáz-riasztó fegyver van nálad. Ne ő találja meg, jobb a békesség.


3. Magánterületre nem érvényes a viselési engedély. Természetesen megtilthatják, hogy bevidd, ahogy azt is meg szokták, hogy pl kést, botot, üveget vagy ilyesmit vigyél be.

2013. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!