Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A becsületkassza adóköteles?

A becsületkassza adóköteles?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2013. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
biztos? nem adományra gondolok, hanem becsületkasszára.
2013. aug. 31. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
biztos
2013. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden jövedelem adóköteles, de léteznek mentességek. Szerintem hivatalosan be kellene jelenteni, aztán levezetni, hogy nem kell utána adóznod. De hát az pont annyira életszerű, mint amennyire a NAV méltányos.
2013. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A jog olyat nem ismer, hogy becsületkassza. Egyáltalán mit értesz ezen? Mert ilyen néhány százas tételnél (pl. egy munkahelyi kollektívában) nem számít.
2013. szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jogilag nem számít, vagy te mondod, hogy nem számít?


egyébként a becsületkassza mondjuk az, amikor kirakod a mézet az út szélére kis asztalkára, és kiírod mellé, hogy 800 Ft, aztán aki vesz az szépen leteszi mellé a dobozba a pénzt, márha becsületes. Magyarországon is szokás, bár inkább a nyugati határszélen, de mondjuk Ausztriában szerintem mindennapos. Tök fölösleges ott ülni mellette, mert becsületesek az emberek.

2013. szept. 1. 09:16
 7/9 anonim válasza:
Ezt a baromságot meg honnan szedted? Én itt élek a határtól 15 km-re és naponta járok Schwechat mellé dolgozni, hol pályán, hol Bundesstrassen, de ilyet még sem itt, sem ott nem láttam. Olyan van, hogy kiraknak csalogatónak egy-két láda gyümölcsöt vagy ilyesmit egy asztalra a ház elé, de az nem azt jelenti, hogy self service meg dobozba fizetés van!!! Voltál te már Ausztriában? Minden másidok kocsiban magyar, vagy török, vagy szlovák vagy román vagy exjugo ül attól függetlenül, hogy osztrák rendszám van rajta!!!! Kik ott a becsületesek? Egyébként az értelmezésed szerint a becsületkassza az csak fizetési mód, és azt, hogy egy bevétel adóköteles vagy nem, azt nem az dönti el, hogy te mi módon szeded el a vevő/partnertől.
2013. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hét nem tudom hol láttam, de láttam, nyilván arrafelé, ahol becsületesek az emberek. Azért kérdéses számomra, mert akkor fizetési mód, ha fizetnek, de a lehetősége benne, van hogy nem, vagy kevesebbet, tehát senki nem kényszeríti rá, azaz adományként is lehet értelmezni.
2013. szept. 4. 22:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy adóköteles-e, de itt Németországban becsületkasszával vesszük a tejet, a krumplit, a gyümölcsöt és a virágot. A virágok a mező közepén vannak, kilométerekre semmi ember. Odamész, van egy lista hogy melyik virág mennyibe kerül, fogod a metszőollót, levágsz annyi virágot amennyit szeretnél, majd az árát bedobod egy lelakatolt ládikába-amit ha nagyon akarnál, akár magaddal is vihetnél. Nem állítom hogy senki sem lop, de az emberek nagy része becsületes, és bizonyára működik a rendszer, másképp nem csinálnák.
2013. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!