Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17 éves vagyok, rendelős...

17 éves vagyok, rendelős oldalam van. Adóköteles vagyok-e? Mert én úgy tudom, hogy 18 év alatt nem, de büntetést sem szeretnék kapni. Ha adóköteles vagyok mekkora összegtől kell adóznom és mennyit? 17 évesen ki kell váltanom az engedélyt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a NAV-ot kérdezném!
2013. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért lennél adómentes? Mindenki a gyereke nevére írna mindent akkor.
2013. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:
62%

Nem az alany (azaz te) az adóköteles, hanem a bármilyen módon szerzett jövedelem.

Amennyiben rendszeres jövedelemszerző tevékenységet folytatsz, azt be kell jelentened az önkormányzatnál s a NAV-nál, és adóznod is kell utána.

Ha véletlenül megcsípnek egy adóellenőrzéssel, vagy valaki feljelent, akkor több milliós bírságra számíthatsz.

2013. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Nos, ahhoz hogy kereskedelmi tevékenységet folytathass, megfelelő végzettség, plusz vállalkozói igazolvány kiváltása szükséges. Mivel 18 év alatt egyik sem lehetséges, így gondolom feketén kereskedsz, aminek kétféle kimenetele lehet. Nagyon gyorsan abbahagyod és imádkozol az Úristenhez hogy a következő 5 évbe ne ellenőrizzenek, vagy folytatod és elkezdesz spórolni a büntetésre.


Sok szerencsét a továbbiakhoz!

2013. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!