Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a zajszint ami felett...

Mi az a zajszint ami felett büntetnek?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy este 10 és reggel 6 között ez a szint alacsonyabb, de nem tudom menyi. Hány decibel a megengedett nappal és éjszaka? Mennyi a bírság ha átlépjük?
2013. szept. 5. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Nincs ilyen zajszint és este 10 és reggel 6 között sem alacsonyabb semmivel, milyen semmilyen előírt zajhatár nincs.
2013. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Se a mérték, se az időtartamhoz nincs kötve. Csupán indokolatlan zajkeltés a feltétele a csendháborításnak.
2013. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Akkor mi alapján döntik el hogy jár a büntetés vagy sem?


Mert milyen már az hogy feljelentem a szomszédot mert épp hogy áthallatszik a TV-je, kijönnek és megbüntetik, mert panaszt tettem? Pedig semmit nem követett el csak utálom a sorozatot amit néz és bosszúból feljelentem.


Vagy éjfélkor bulit tartanak, és dübörög a zene, már a szomszéd utcában is berepedtek az ablakok és mégsem szívják meg mert nincs zajhatár?


Egész biztos hogy megvan határozva valamilyen módon hogy ez most hangos volt vagy sem...

2013. szept. 5. 22:13
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

"Akkor mi alapján döntik el hogy jár a büntetés vagy sem? "


Az alapján hogy zavar -e valakit. Ha kivonulsz a pusztába és éjjel kettőkor 120 decibellel láncfűrészelsz senki sem fog hozzád szólni, ha viszont panelban déli tizenkettőkor 50 decibellel (beszédhang ereje) zenét hallgatsz és a szomszéd feljelent hogy indokolatlanul őt zavaró zajt keltesz akkor megnézheted magad.

2013. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%

"Egész biztos hogy megvan határozva valamilyen módon hogy ez most hangos volt vagy sem..."


Ha úgyis jobban tudod mindenki másnál akkor minek kérded? Megvan határozva zajhatár és az pont annyi amennyire te gondolsz. Remélem kielégítő választ kaptál. :D

2013. szept. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akkor ez aztán marha érdekes törvény... Komolyan ezen csak nevetni tudok... Az hogy az egyik embernek nem tetszik hogy hallgatom a zenét, feljelent és megszívom az azért elég hülyén néz ki...

És mégis egy feljelentésnél mekkora bírságra lehet számítani?

2013. szept. 5. 22:25
 7/19 anonim ***** válasza:
Először rendszerint csak kivonul a rendőrség, becsöngetnek és udvariasan megkérnek hogy halkítsd lejjebb, a második esetnél már sanszos hogy egy csekket is otthagynak. Ha nem tévedek talán 50 ezerig terjedhet, ha pedig tévedek, majd valaki kijavít. :)
2013. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Hogy őszinte legyek tőled nem kaptam kielégítő választ. Logikusan gondolkodtam, de úgytűnik ez a törvényhozókra nem igaz, mellesleg az hogy én feltételezek valamit (mert az mondjuk úgy elég logikus) az nem jelenti azt hogy tudom is a választ. Mert ha tudnám itt írogatnám a kérdéseket, hogy teljen az időm ugye?

2013. szept. 5. 22:28
 9/19 anonim ***** válasza:

Nézd, ha minden áron számokat akarsz írok:


Az emberi fájdalomküszöb 110 -120db körül van. Namármost ha a hangforrásnál ekkora hangnyomást mérsz akkor onnan 1kilóméterre már csak elenyészőt, ott már ez nesznek számít. Ezért lenne baromság meghatározni egy megengedett maximális hangnyomási értéket. Te lennél a legjobban felháborodva ha a saját tanyádon, lakott területtől mondjuk 5 kmre nem hallgathatnál Metalikát mondjuk 80db el éjjel kettőkor, mert ezt törvény tiltaná.

2013. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudod érzed -e a problémát? Ahol senkit sem zavar a zajod, ott miért kellene törvényben tiltani annak keltését? Ennyire szeretsz korlátok közt élni? Mert akkor jogod van valamelyik diktatórikus országba költözni, ahol még azt is megszabják mikor finghatsz.
2013. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!