Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtámadnak az utcán, és még...

Megtámadnak az utcán, és még én leszek gyanúsított?

Figyelt kérdés
Év elején megtámadtak az utcán. Kamerafelvétel van róla, hogy engem támadtak meg, az is rajta van, hogy nem ütök vissza, hátrálok, teljesen passzív vagyok. A rendőrséget én hívtam, feljelentést én tettem, látleletet is vetettem. Most még is engem gyanúsítanak garázdasággal. Milyen alapon? Normális a rendőrség?

2012. nov. 19. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége, feltételezhetően az ellenfél is tett feljelentést ellened, egyszerüen azért mert igy védekezik. Ha van felvétel az egészről - és igy történt ahogy irod - akkor ő még rosszabbul jár.
2012. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
biztos úgy volt ahogy írod, és ezek szemetek ... majd mutasd meg nekik, hogy te még itt is feltetted ezt a kérdést, annyira őszinte vagy
2012. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van felvétel, gondosan becsatoltattam bizonyítéknak, még amikor feljelentést tettem, és igen, minden úgy történt ahogy írom. Arra gondolsz, hogy még rosszabbul járhat, hogy utána még hamis vád miatt is feljelenthetem?
2012. nov. 19. 13:18
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Gyanúsítottá válni lehet bizonyítékok nélkül is, de elítéltté nem. Ne aggódj, most csak informálódnak,ha úgy van, ahogy mondod, nem lesz baj, a támadót meszelik el. Ha ő jelentett fel, még hamis vádért is.
2012. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyet nem írtál csak le: pontosan MIÉRT gyanúsítanak garádasággal?
2012. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, miért gyanúsítanak. Az ügyszám megegyezik azzal, amiben jómagam tettem feljelentést év elején.
2012. nov. 19. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:

A garázdaság nem egyenlő a testi sértéssel.

Garázdaság: Aki olyan közösségellenes magatartást tanúsít, mely alkalmas arra, hogy másban megbotránkozást keltsen.

Tehát közterület kell hozzá, és 3 tanú.

Nem ordibáltál, szitkozódtál, tanúsítottál agresszív magatartást a verekedés előtt, vagy után?

2012. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De igen, közben és utána szídtam, elmondtam minden utolsó tetűnek a támadómat, de azt gondolom, ez érthető, ha valakit leütnek.
2012. nov. 19. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor garázdaságért téged is felelősségre vonnak.

Érthető igen, viszont büntetendő. Egy verekedést, vagy verést ki is lehet provokálni. Hagyni nem kellett volna magad.

Bár nem ismerem a szituációt, de valahogy így lett volna helyes, és nem lehetnél büntetendő:

Ő beléd köt. Te nem küldöd el a ....-ra, hanem mondod neki, hogy nyugodj le, nincs semmi gond beszéljük meg. Ő pedig ennek ellenére megver. Természetesen a védekezés joga megillet, tehát visszaüthetsz, ellökheted...

2012. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Teljesen biztos vagyok benne, hogy az ügyészség bűncselekmény hiányában meg fogja szűntetni az eljárást.
2012. nov. 20. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!