Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem legalizálják a...

Miért nem legalizálják a füvet (marihuana-t)?

Figyelt kérdés

Elvégre az alkohol,dohány,koffein sokkal károsabb,mint a fű.

Nem okoz olyan (erős) függőséget, mint az dohány vagy az alkohol...nem is kapudrog (tehát nem kell majd erősebb szerekhez nyúlni tőle).

+ nem leszel tőle agresszív úgy mint az alkoholtól szóval számomra értelmetlen az illegalitása.



2013. szept. 13. 16:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
A fű rossz. Ennyi.
2013. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Én nem füveztem még, ezért nem is tudok arról semmit mondani, hogy káros-e vagy sem.

Amiről viszont tudok fiatal lévén a mostani bulizási szokásokról. Már 14-15 évesek hótrészegen cigiznek házibulikban, emellett ha füvet is egyszerűen tudna szerezni sok fiatal, akkor sok esetben n alkohol vagy fű, hanem alkohol+fű kombó menne. Így is volt már olyan ismerősöm aki ezt nyomatta.

Szerintem bőven elég az alkohol és a cigi. Persze vannak biztos akik "normálisan" használnák , de amennyire most divat 14 évesen behányni, utána a tépés és mellé a bebszás lenne a menő.

Mo-n nincs meg ehhez az érettség vagy kultúra mint mondjuk Hollandiában.

2013. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%

Aki szív, az akkor is szív, ha tilos!

Nyilván függők valamilyen szinten.

Ha legális lenne, sokan kipróbálnák, és sokan rajta is maradnának, ez is valószínűsíthető.

Azonban maga a tiltás, csak elszigeteli ezeket az úgyis (egyébként titokban) szippantó embereket, és nagyon ez nem jó!

Ráadásul sokan, azért nem fognak rákapni, mert legális.

Az alkohol legalább olyan veszélyes, csak másképp...

Inkább "füvet" szívjon valaki legálisan, mint az amúgy is fékezhetetlen "dizájner drog" mérgektől meghaljon húszon évesen.

-

Egyébként az alvilág és a szervezett bűnözés zsebéből kivennénk ezt az ÓRIÁSI összeget, és belekerülne a költségvetésbe!

Nem kéne 27%-os áfa, és még sorolhatnám ....sorolhatnám...

Még munkát is adna itthon, és nem kéne "import"...

(...)

2013. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 SimkoL ***** válasza:
48%

1. Az első hozzászólásom is elég érvelésnek szerintem.

2. Nem minden rendőr rendőr-szakközépiskolát végzett vannak magasabb szintűek is :) - én sem talpas utcai rendőrként kezdtem pályafutásomat.

3. A kérdés lerágott csont, ezerszer elmondták már az erre illetékesek a választ, indoklást.

4. Azért írtam szándékosan 'dolgokat' és nem bcs.-t mivel 'érdekes' esetek fordultak elő a hatása alatt álló embereknél.

2013. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12%
jaj hogy te valami góré voltál? akkor írni olvasni is megtanítottak? ammá valami
2013. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#13 vagyok:

A "társadalom" jelenleg nem tolerálja!

Túl sok változás történt, nagyon rövid idő alatt!

Sokaknak, ez épp elég egyenlőre!

A döntéshozók többsége konzervatív ilyen ügyekben.

Hiába rengeteg ügyész, ügyvéd, akár bíró, ALKESZ, és/vagy SZÍV!

-

-amit szabad jupiternek nem szabad a hatökörnek..-

-

ezért

-

2013. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
én akkor se szívnék ha legális lenne,de az államnak hülyeség tiltani. Azt kéne mondania,hogy csak az állam által előírt boltokban lehet x% adóval árulni. Az államnak ebből hatalmas bevétele lehetne,nagyobb,mint az alkoholból,és dohányból,ami szintén nem kicsi.
2013. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
42%
Úgy látszik a 15. válaszolónál azért megtette a hatását,a hollandiai anyag. Én a rendőrség helyében ha a díler úrnál találnák bármiféle anyagot simán megetetném vele. Ha a kocsijában van még 1 kevés azt is,utána lehet szaladni. Megvonnám az összes drogostól az ingyenes eü ellátást,ha eszed a sz.rt és van erre van pénzed akkor a gyógyításodra is legyen,ne a közösből legyél "rehabilitálva".
2013. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
23%
Nyugi van nem hiàba legalizàljàk egyre több orszàgba.biztos rohatt kàros azèrt irjàk fel màs orszàgokba gyogyszer kent is!Most pèldàul nagy esèly van hogy nèmetorszàgba is legalizàlni foglyàk a közel jövöben!ithon sok ember csak a tv-t bàmulja ès onnan veszi a sok hülyesèget,ès bsznak utàna nèzni a dolgoknak csak azt kàntàljàk, hogy a fű rossz èrtem?!
2013. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
52%
A fű legalizálása drasztikusan rontaná a szeszesitalok eladhatóságát, amiben jelenleg a magyar felső rétegnek sok pénze van. Ráadásul az illegális drogban is sok pénze és haszna van befolyásos embereknek. Ennyi az egész! Az egészség nem érdekel senkit, az mind kamuszöveg. Amúgy nem tudom mennyire egészségtelen vagy ártalmatlan mert minden fórumon mást írnak róla. Jómagam csak egyszer szívtam de sokkal humánusabb állapotnak tűnt mint az alkohol okozta részegség és nem okozott másnaposságot.
2013. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!