Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnál egy olyan törvényt,...

Támogatnál egy olyan törvényt, hogy hogyha magyar állampolgárról kiderül, hogy menekültkérelmet adott be más országba, akkor fosszák meg magyar állampolgárságától és örökre tiltsák ki Magyarországról?

Figyelt kérdés
Nekünk ilyen alakok nem kellenek, ha annyira menekülni akar, hát meneküljön, de aztán többé vissza se jöjjön!

2013. szept. 14. 18:44
1 2
 11/18 ConnectCare ***** válasza:
69%
Ezt így nem, viszont szerintem az államnak kötelessége azon magyar állampolgárok védelméről gondoskodni, akik saját elmondásuk szerint állandó veszélyben vannak Magyarországon. Tehát miután visszazsuppolják őket, elvárható az államtól, hogy már a repülőtéren azonnal vegye a veszélyeztetetteket őrizet alá és kísérje olyan intézményekbe, ahol a biztonságos védőőrizet megoldható. Erre leginkább a büntetés-végrehajtás intézményei alkalmasak. Ezzel egy időben egy megfelelően részletes vizsgálatot kellene indítani a veszélyforrások felmérése érdekében (ez eltartana jó pár hónapig, évig). Amíg a biztonságosságot ki nem mondó jelentés nem készül el, az állampolgárok fent kifejtett védelméről szerintem az állam köteles gondoskodni. ( :) )
2013. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Előző, szerencsére ez nem rajtad múlik, mert ha rajtad múlna, akkor holnap távoznék innen.
2013. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem támogatnék, és mivel ez a törvény totálisan szembemenne az Alaptörvénnyel, ezért biztos, hogy nem lesz ilyen megszavazva és elfogadva, vagy ha mégis az AB megsemmisíti!
2013. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 ConnectCare ***** válasza:
Jó, ha szavaznom kellene élesben arról, amit fentebb leírtam, én sem támogatnám az ötletemet, de egyébként pedig úgy gondolom, hogy azok az emberek, akik pusztán anyagi érdekből képesek a hazájukban üldözöttnek előadva magukat menedékkérelmet beadni egy idegen országban és ezzel lejáratni a hazájukat igenis megérdemelnék, hogy akkor mi is beszállva a játékba komolyan vegyük ezt az egészet és nekikezdjünk a "védelmüknek" itthon. Ez egyébként szerintem összeegyeztethető lenne az állam feladatkörével, tehát senkinek egy szava nem lehetne ellene, max azzal lenne gond, ha az állampolgár már nem tartana igényt a védőőrizetre. Ám ekkor is vizsgálható, sőt, az egészet komolyan véve szerintem vizsgálandó is, hogy nem-e kényszer hatására kéri az őrizet megszüntetését. A bürokrácia malmai pedig elég lassan tudnak őrölni.
2013. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2013. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Szivet cseréljen az, aki hazát cserél!"


A magyar emberben ugyanis van egy olyan erős nemzeti identitástudat, hogy ha gyermekkorában örökbe adnák például angol szülőknek és Angliában nőne fel, soha sem mondanák meg neki hogy magyar, a nyelvet sem tanulná meg, leélné ott az életét angolként és öreg korában először meghallaná a magyar Himnuszt sírva fakadna. Hiába egyetlen szót sem értene belőle, akkor is.


Azon emberek egyike sem magyar aki szülőföldjét végleg elhagyta. Az egy tévedés, hogy magyarok. Rengeteg más nép leszármazottai is élnek itt és az ő személyi igazolványukba is az van írva magyar állampolgár, de ettől még egyikük sem lesz igazi magyar. A magyarság belülről jön, a magyarság nem nevelés kérdése, a magyarság az ember lelkében van és vele születik. Soha, semmilyen körülmények közt, az onnan ki nem száll...

2013. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Vele születik, akárhol Muhaha XD :D
2013. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hogy a viharba ne!


Rákóczi Ferenc, Kossuth Lajos, Wass Albert, Neumann János, Balázs Béla, Márai Sándor, Bartók Béla, Tamási Áron, Bay Zoltán, Horthy Miklós, és persze az összes 48-as, 56-os, mind dögöljenek meg, HAZAÁRULÓK!


Te valami nagyon ostoba alak lehetsz.

2018. ápr. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!