Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor es hogyan alkalmazhatjuk...

Mikor es hogyan alkalmazhatjuk a NAV-val szemben az artatlansag vedelmet? (vagyonosodási vizsgalat rokkant nyugdijas kisgyerekes gyeses szulo) Lehet alkalmazni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

#jog #NAV #ügyvedek #adòzás
2013. szept. 16. 21:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell jelenteni, ha van nyoma (pl. szülők bankszámlájáról lett utalva a pénz a gyerek bankszámlájára). Azt nem veszi be a NAV, hogy a párna alatt gyűjtögettek össze több milliót, aztán egyszer csak a gyerek kezébe nyomták. Ha máshol nem, a szülőknél nyoma kellett, hogy legyen annak, hogy szabályosan leadózott keresetből összegyűjtött pénzről van szó.
2013. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz mindent neked kell bizonyitani papirokkal.Ha kezpenzes es nincs nyoma az gaz. de tanukal igazolhatja talan
2013. szept. 16. 23:33
 13/21 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de én nemrég kaptam egy nav vizsgálatot. nem vagyonosodásit, csak egy szimplát az adóbevalláshoz.


az, hogy a feleségem 07.06.-án szült egy gyereket, nem elég bizonyíték arra, hogy nekem januártól jogom volt igénybe venni a családi adókedvezményt, ami 90 napos terhességtől jár. ahhoz külön igazolás kell a nőgyógyásztól, hogy akkor már terhes volt és terhesség legalább 90 napos volt.


szóval kössék fel a gatyájukat.

2013. szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
talan egy jo ugyved kihùzza a pacbòl.
2013. szept. 17. 00:12
 15/21 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Az ártatlanságnak nem védelme, hanem vélelme van, vagyis azt kell vélelmezni, hogy mindenki ártatlan, amíg annak az ellenkezője be nem bizonyosodik. Ez viszont NAV eljárásnál nem áll, hiszen a NAV nem vádol, csak vizsgál. Annak, aki jövedelmét "egyenes" úton szerzi, szerintem félnivalója nincs, rengeteg papírozásra ugyan felkészülhet. És igen, egyenesági ajándékozást is jó írásba foglalni, hiszen azt bárki mondhatja, hogy kapta, a NAV azt nem köteles elhinni. (nem is fogja)
2013. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Amugy a navnál igenis belefér a párnahuzatos történet, ha az ajándékozo élettörténetébe belefér h milliokat gyűjtott, de ha pénzt ajándékozozl akkoris csak szerződéssel banki átutalással, és a lejelentés a tiszta.

Egy jo ügyvéd is mazsola a Navval szemben, ha találnak vmit és olyan kedvük van, bármiért büntethetnek.

2013. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

ùgy tudom szerződes nem volt es otthon tartotta a pènzt

lehet hogy igazad van azèrt nem art az òvatosság!

2013. szept. 17. 23:41
 18/21 anonim válasza:
vagyonosodási vizsgálat esetén nincs ilyen! itt fordítva mennek a dolgok, neked kell bizonyítanod, hogy milyen adózott jövedelemből éltél és élsz.
2013. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz utoldo viszont 80 evesnel elfogadott az otthon tartott millio egy ugyved mondta most mi van?
2013. szept. 18. 18:04
 20/21 A kérdező kommentje:

hogy is van ez?

mindenestre a haverom felfogadott egy ügyvèdet bevitte a papiokat es ennyi

2013. szept. 18. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!