Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közalkalmazottnak (ápolónő)...

Közalkalmazottnak (ápolónő) mennyi idővel elötte kell kitenni a beosztását?

Figyelt kérdés
ugy értem, van aki azt mondja elötte egy héttel, van aki azt hogy ki kell tenni az egész havit egyszerre. ha tudja valaki a törvényt ide, az irjon kérem, mert nem találom.
2009. nov. 5. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajna a törvényt én sem tudom, de nálunk hónap végén mindig kiteszik a következő havi beosztást. Eddig akárhány helyen dolgoztam (eddig 3 volt) mindenhol így volt.

2009. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Megnéztem a közalkalmazotti törvényt, de az csak ennyit ír:

55. § A munka jellegétől függően végrehajtási rendelet meghatározhatja a teljes munkaidőből kötelezően a munkahelyen töltendő idő tartamát, továbbá az ezen időtartam alatti munkavégzés egyes sajátos szabályait.


Itt az egész törvény:

[link]

2009. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segitséget.. nálunk egy vagy 2 héttel elöre van csak kirakvaés néha jo lenne tudni hogy hogy van tovább..
2009. nov. 5. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!