Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiskoruak nem mehetnek be...

Kiskoruak nem mehetnek be kiserövel sem dohanyvoltba - ennek mi ertelme szerintetek? Elelmiszerboltba sem mehetnek be, ha ott dohanytermek is van?

Figyelt kérdés
Miota van ez egyebkent?

2013. szept. 22. 22:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Élelmiszer boltban nincs cigaretta, kizárólag nemzeti dohányboltban kapható cigaretta.
2013. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

Ami bent van, az nem gyereknek való látvány!

Plusz: ha nem viheti be a papamama, akkor nem tud cigit venni. Akkor kevesebbet dohányzik, egészségesebb társadalom, kevesebb kórház, mindenki heppiszánsájn.

2013. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

"Élelmiszer boltban nincs cigaretta"


Tévedsz.

2013. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem téved, tényleg nincs, csak trafikban lehet legálisan cigit kapni július 15. óta
2013. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Ez azért van, ha egy apuka, vagy anyuka megy a boltba, akkor kint kell hagyja a 4-5 éves gyermekét! Így sokkal könnyebb elrabolni a gyereket, sokkal több lesz a baleset. Az alkoholt, a hipót, a mosószert, a gyógyszereket már nem féltik ennyire! A benzinkúton annyi bezint vehetsz, amennyivel felgyújthatsz, felrobbanthatsz egész iskolát! Abban nincsen "trafik-mutyi" érdekeltség!
2013. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Amióta csak Nemzeti dohányboltokban kapni cigarettát tehát Július 1 óta. Amikor még az élelmiszer boltokban is árultak akkor ez a törvény még nem létezett, de most gyereknek akár felnőttel van akár nem nem léphet be a nemzeti dohányboltba hanem az ajtónál kell kívül várakoznia. Ez van ez a törvény és be is tartatják velük mert hatalmas nagy bírságot szabnak ki a bolt vezetőre ha lebuknak.

Nálunk is a szembelévő háztömbbe a legalsó szinten régen egy egyszerű vegyesbolt működött az tavaly ilyen tájt be is zárt és most ott nyílt meg a nemzeti dohánybolt ugyanott. A bolt tulajé volt a hely amit átadott a szomszédjának aki nyert pályázatot és ő nyitotta meg a dohányboltját. Arról nem is beszélve hogy ebbe a kisvárosba a környéken az az egyetlen ilyen trafik mert a következő innen kb 1 km-re van, és naponta látom munkából hazajövet hogy kisgyerekek a bolt előtt kb vigyázzban állnak ameddig az anyjuk vagy apjuk végez a vásárlással. És volt amikor én is bementem oda barátnőmnek dohányért és egy fiatal szülő vitte be oda a pár hónapos babáját hordozóba és a pénztáros nem vette észre mert elvolt foglalva mással de a bolt vezetője is ottvolt éppen és mondta a pénztárosnak hogy stop addig senkit nem szolgál ki ameddig a kisgyerek a boltban tartózkodik és ott olyan szinten összeveszett a sráccal hogy kb 5 percig ment a marakodás, ami mindkét fél részéről jogos volt mert a tulaj nem akart büntetést mert ő nagy mázlival kapott jogot mivel nem fideszes így nem csoda hogy parázott nem véletlen járnak sokan oda még azok is akik a város másik részén laknak mert inkább olyan ember zsebét tömik mint a kormányét vagy annak haverjáét, és az apukának is igaza volt hogy most tegye le a gyereket az ajtó elé ameddig bemegy és sorban áll. Ez tényleg elég durva volt, de sajnos ez a törvény nem jól átgondolt, mert mondjuk egy pár hónapos vagy 3-4 éves korú gyermeket még nyugodtan belehetne oda engedni mert úgysem tudja miaz, de sajnos a törvény az törvény. Meg nem egyszer volt már hogy tőlem is elkérték a személyit abba a városba ahol dolgozom mert ott is vannak dohányboltok én odajárok munka után mert bevásárolni is ottszoktam a Tesco-ba és mellette van dohánybolt is, és mindig letudom egy füst alatt a dolgokat, és ott is volt hogy bementem és tőlem elkérték a személyit, én gond nélkül odaadtam de addig senkit nem szolgált ki, mert én a sor végén álltam és 5-6 ember volt utánam még a sorba. Meg egyszer ugyanott szintén egy másik pénztáros, tőlem meg előttem álló fiatal csaj személyijét és egy 28 éves nőtől is elkérte aki alacsony volt ugyan de rohadtul kinézett már 25 évesnek is.

Elég furcsa ez a rendszer, és baromira nem értek vele egyet, és a logikáját sem látom de sajnos ez van :(

2013. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, h elelmiszerboltban nincsen, bocs. :)

Akkor a kerdes igy hangzik: egy trafikban az anya nem allhat sorba a gyerekevel, a gyerekenek 3 meterrel arrebb kell allni, mig megveszi a cigarettat (esetleg szivessegböl masnak? Vagy hol van meg a nemzeti dohanyboltokon kivül dohanytermek?


A vilagon sehol nincs ilyen törveny tudomasom szerint, engem teljesen megdöbbentett, nem tudom, miota van ez (?).

Szerintem a gyerekekre elsösorban a környezeti minta hat, elsösorban a szülöi (vagy azt helyettesitö szemely). Ebböl levon egy pozitiv vagy negativ mintat (azert dohanyzik, mert anya is, vagy pont annak a karos következmenye miatt nem), igy ennek hatasa szinte nulla. Kb annyi, mint a meztelen Foto a cimlapon, a teve hatasarol meg ne is beszeljünk, szerintem ezerszer karosabb, mint a dohanybolt latvanya!

Ami tilos, az pedig vonzo, tehat alig hogy 18 lesz, majd alig varja, hogy kiprobalja, tehat pont ellentetes hatast ernek el vele!

Ezen kivül nem hiszem, h ez olyan mertekben visszatarto erejü lenne, mert aki ki akarja probalni, sztem keres ra alkalmat, pl. idösebb testver, unokateso, ismerös, esetleg a zsebpenzeböl "megfizeti neki a szivesseget"...stb. Es raadasul amig erre alkalma nyilik, mivel nem olyan egyszerüen, egyre vonzobb lesz neki ez az eletmod, addig pedig egy celkent lebeg a szeme elött (okos cel helyett)!

2013. szept. 22. 22:50
 8/19 anonim ***** válasza:
A szexbe nem szólnak bele. Eddig legalábbis nem tették! Abból sokkal nagyobb problémák vannak ám, mint a cigiben! Orbán Viktor hogyan fogja ezt alkotmányosítani?
2013. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznak vele, mit vált ki! A fideszeseknek kellett a dohány monopólium! Ennyi...
2013. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nalunk senki sem dohanyzik, viszont gyerekkori csaladomban mindenki, igy a gyerekeim neha anyut latjak dohanyozni. Kb 4 evesen a nagyobbik mar le is utanozta otthon, "jatekbol" egy ceruzaval. Ugy csinaltam, mintha nem nagy ügy lenne, es elmagyaraztam neki, hogy miert karos, miket okozhat, es az egeszsegesnek lenni mennyivel jobb. De ö jatekbol megis ki akarta meg parszor probalni, ezeknel ugy csinaltam, mintha nem erdekelne. Igy 2-3 ilyen jatek ota nem is foglalkoztatja a dolog.


Szombaton Szombathelyen voltunk, ö jött be velem a nemzeti dohanyboltba a Tesco mellett. 110 km-t oda es 110 km visszaut, es a ferjemet egy (külföldi) ismeröse kerte meg, hogy vegyünk neki cigarettat, mivel Magyaro-on olcsobb. Teljesen megdöbbentem, amikor az egyik lanyommal bemenve az elado kiküldött bennünket! A kisebb gyerekre (aki meg anyatejes) apa vigyazott a kocsiban, es sietni kellett az esetleges etetes miatt, erre itt hatraltatjak az embert! Raadasul hajszalon (!) mulott, hogy nem egyedül csak en mentem Szombathelyre a gyerekekkel, azaz akkor mind a 3 be kellett volna, hogy jöjjön velem. En az ajto elött semmi penzert nem hagynam kinn a gyerekeimet, mivel nem üveges ajto, megcsak egy ablak sincs rajta, hogy latnam, mi van velük!

Ha a ferjem nem jött volna velünk, akkor utaztam 220 km-t, es nem tudtam megoldani a dohanyvetelt? Vagy adjak 20000 Ft-ot egy idegennek, megkerve, hogy vegye meg nekem a dohanyt, itt az ajtonal megvarom? Vagy hagyjam kint a gyerekeket? (Szerintem nemhogy atlatszo ablak-ajto, hanem az egesz falnak atlatszonak kene lenni! Akar olyan üveggel, hogy csak belülröl lehessen kilatni es kivülröl sötetitett legyen!) Vagy hagyjam az autoba zarva öket, ami szinten büntetendö?

Es mi lenne, ha - szabad ember leven - en is dohanyoznek? Muszaj lenne interneten megrendelni, mert nalunk soha sincs kivülem es ferjemen kivül mas a gyerekekkel?


Es mi van a dohanyautomatakkal?

2013. szept. 22. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!