Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jelenlegi "rokkantsági...

A jelenlegi "rokkantsági ellátás" (régi "rokkantsági nyugdíj" ma mely szervhez tartozik?

Figyelt kérdés

mert fura levelet kaptam h állítólag nem a Nyufighez, ugyanakkor mégis ők küldték az éves összesítőt, azaz egyszerűen nem értem, mi van akkor most.

sőt, szinte minden ügyet is ők intéznek ami ehhez tartozik, legalábbis tudomásom szerint. Viszont az van egy határozaton, hogy "a rokkantsági ellátás nem nyugellátás", na akkor már teljes a káosz ...


vagy valaki tudja a helyes megoldást? mely szervhez tartozik jelenleg?


Ezeket az "illetőleg " és a "vagy" szócskákat ebben a mondatban valaki tudja értelmezni?


"nyugellátásban részesülő személynek, aki öregségi nyugdíjkorhatárt elérte, vagy megváltozott munkaképességű özvegy, vagy fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg, vagy legalább 2 árva ellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodó özvegy, illetőleg árva.


na kérem, azt hittem, tudok magyarul, de szóval ezt a felsorolást nem értem. Most akkor pl ez az "illetve" itt hogyan értendő?


Valaki vállalkozna arra, hogy a, b, c, d, pontokban felsorolja, kiket is ért a jogszabály e mondat alatt?


2013. szept. 30. 18:59
 1/2 A kérdező kommentje:

A legjobb mondat:


1, Kérelme nem volt teljesíthető. Határozatom a Tny. 66 §-án és a végrehajtására kiadott 168/1997 korm r. 72/B §-án alapszik.


2, Kérelmének helyt adtam. Határozatom a Tny. 66§-án és a végrehajtására kiadott 168/1997 korm r. 72/B-án alapul.


szal az ész megáll na. tök jó lenne tudni, mi van itt ...

2013. szept. 30. 19:53
 2/2 MDaniel98 ***** válasza:
Szerintem is a Nyufighez.
2022. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!