Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rehabilitációs ellátás mindenk...

Rehabilitációs ellátás mindenképp meg kell szüntetni a jelenlegi munkaviszonyt?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 órás, heti 20 órába dolgozik, igényelni szeretne rehabilitációs ellátást, de a nyugdíjközpont azt mondja hogy meg kell szüntetni a munkaviszonyát, és akkor megállapítják, folyósítanak, utána mehet vissza 4 órába.

De nem értem, ha jelenleg is 4 órás, mért kell megszüntetni? Mert a törvény ellátás mellett is dolgozhat heti 20 órába.

Volt itt valaki, aki nem szüntette meg a munkaviszonyát, és kapott ellátást?


2013. jan. 7. 12:56
 1/1 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező! rehabilitációs mentorként dolgozó ügyintéző vagyok egy munkaügyi kirendeltségen. Tapasztalatból tudom, hogy nem állapítanak meg annak a megváltozott munkaképesséű ügyfélnek semmilyen ellátást (mégha a szükséges egészsgikárosodása meg is lenne) ha munkaviszonyban áll a felülvizsgálatakor. Tudom, hogy vége nem kell szünetelteni annak az ellátást aki dolgozik, de a törény úgy rendelkezik, hogy: (2011. évi CXCI. tv.)

2. § (1) Megváltozott munkaképességű személyek ellátásaira jogosult az, akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű (a továbbiakban: megváltozott munkaképességű személy), és aki

a) a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 napon át a Tbj. 5. §-a szerinti biztosított volt,

b) keresőtevékenységet nem végez és

c) rendszeres pénzellátásban nem részesül.

Azonban elképzelhető, hogy ez módosul, majd, hiszen annak semmi értelme sem lenne, ha 4 órában dolgzik vki és nem állapítanak meg számára majd ellátást, viszont ha felmond, megkapja az ellátást és újra visszaáll dolgozni, mellette is kap majd ellátást... Érdemes egyeztetni a munkáltatóval, hiszen eredményes felülvizsgálat esetén rehabilitációs kártyára is jogosult lehet a megváltozott munkaképességű, ami a munkáltatónak pozítiv lehet, hiszen nem kell megfizetnie a 27%-os szociális hozzájárulás adót, a munkabéren felül, illetve a rehabilitációs hozzájárulási adót sem.

2013. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!