Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogtalan behatolással elkövete...

Jogtalan behatolással elkövetett lopás vétségének kísérlete?

Figyelt kérdés

Dióhéjban:


Tavaly májusban szórakozni indultam majd reggel a rendőrségen kötöttem ki.THC-t találtak a vizeletemben illetve bicikli lopással vádoltak.Én az egész estémre nem emlékeztem, nem tudom hogy kerültem egy sport egyesület portaszolgálatával és kamerával védett területére. Házkutatás során sem találtak semmi olyat amiből megállapítható hogy kábszer fogyasztó lennék. Nem is vagyok az egyébként. Most beidéztek a fent említett váddal a rendőrségre.Mire kell számítanom? A kerékpár 20.000 ft-ra értékelték, de ugye a bűncselekmény nem valósult meg.Illetve nem vagyok büntetett előéletű és nem is indult ellenem eljárás még sosem.


Kicsit a körülmények áldozatának érzem magam, ugyanis szórakozni indultam nem drogozni meg lopni, másik hogy engem ért tulajdonképpen kár, mivel 15.000 ft értékű pulóverem és cirka 50.000 ft-os telefonom eltűnt.



2013. okt. 1. 22:57
 1/1 Agent Cooper ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy akár három bűncselekménnyel is gyanúsíthatnak: visszaélés kábítószerrel, magánlaksértés és lopás. Mert amennyiben a bicikli elvétele dolog elleni erőszakkal történt, akkor hiába a szabálysértési értékre történő elkövetés, a dolog elleni erőszak felminősíti a cselekményt (Btk. 370. § (2) bc)). Szóval semmiképpen nem ártana felkészülten megjelenni a rendőrségen. Az ügy nem látszik reménytelennek, bár nagyban függ attól, hogy korábban milyen gyanúsítotti vallomás született már.
2013. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!