Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eséllyel támadhatom...

Milyen eséllyel támadhatom meg Anyu végrendeletét, hogy ne csak a köteles részt kapjam? Nem voltunk össze veszve, nem törtem az életére, egy hangos szavam nem volt hozzá, nem voltam törvény által büntetve, mégis mindenét a húgomra hagyta.

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Eselytelen.
2013. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a húgod jobban szerette vagy többet volt vele az élete végén, esetleg jobba rászorul. Én a helyedben hagynám, biztosan nyomós oka volt rá.
2013. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszámítható volt amikor végrendelkezett és nem kényszer hatására (és gondolom erről van szó) akkor nehéz lenne megtámadni. Arra hagyja a vagyonát akire akarja. Emiatt találták ki a köteles részt.

Sajnálom de szerintem ez veszett ügy :S

2013. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Ès milyen a kapcsolatod a hugoddal? Mert ha nekem a szüleim mindent rám hagynának tuti, hogy testvéremmel megfelezném.
2013. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 pbiker ***** válasza:
100%

No chance.

Ezt a húgival megbeszélni.

2013. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Azt nem értem, hogy miért akarnál többet, mint a köteles rész? A köteles rész ebben az esetben a fele? Vagy valamit rosszul értek?
2013. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A saját megdolgozott pénzével/vagyonával mindenki, még az édesanyád is azt kezd amit akar, annak adja akinek akarja.

Nem értem, hogy miért vagy felháborodva ezen..

2013. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A koteles resz az egyebkent varhato orokseg fele. Tehat ha pl az orokseg egy 20 millios ertek es ket testver van, akkor vegrendelet nelkul 10-10 millio jarna. HA a vegrendeletben az egyik testverre hagyjak ezt az erteket, akkor a masik csak a koteles reszt kaphatja, ami az eredeti oroksegnek a fele, jelen esetben 5 millio.
2013. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ha anyam meghalna, akkor a legkevesbe az orokseg izgatna....
2013. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

662. § Nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás csak akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.


663. § (1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult


a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;


b) az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el;


c)527 az örökhagyó egyenesági rokonainak házastársának vagy bejegyzett élettársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el;


d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette;


e) erkölcstelen életmódot folytat;


f) jogerősen öt évi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték.


(2)528 Házastársát vagy bejegyzett élettársát az örökhagyó házastársi, bejegyzett élettársi kötelességet durván sértő magatartása miatt is kitagadhatja.


665. § (1) Kötelesrész címén a leszármazót és a szülőt annak fele illeti, ami neki - a kötelesrész alapja szerint számítva - mint törvényes örökösnek jutna.

2013. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!