Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valami törvény arra, hogy...

Van valami törvény arra, hogy panellakásban nem lehet hangos zenét hallgatni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, 22:00-ig lehet. Bánt, hogy nem tudom kihasználni az 1330Wattos Samsung házimozimat.:)Mellesleg van egy hülye, aki alattunk lakik, azért is szól, hogy ne kopogjunk a lépcsőházban. Talán repülni kellene. Szerintem nem tilos a zene, várom a véleményeteket
2013. jún. 17. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A csendháborítás szabálysértését követi el, és 30 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja.


Lehetetlen, ezért a jogszabályok meg sem kísérlik, felsorolni azokat a tevékenységeket, amelyek indokolatlanul zavarhatják szomszédaink nyugalmát. Idesorolható:


a túl hangos zenehallgatás a napszaktól függetlenül,

a hétvégi barkácsolás,

lakásfelújítás,

fűnyírás,

a házibulik,

a családi események.

2013. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

A jogai mindenkinek addig terjednek, ameddig mások jogait nem zavarja vele.

Hiába lenne neked jogod hangosan zenét hallgatni, ha közben a szomszédodnak is joga van ahhoz, hogy ne a te zenédet kelljen hallania.

2013. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

-amíg másokat nem zavarsz a tevékenységeddel addig az magánügy ,( te fülhallgatón hallgatsz zenét)

-akkor lesz közügy,akkor szólhatnak érte ,ha nem csak te hallod,hanem mások is ,(kopogás a lépcsőházban)

2013. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Az új csendrendelet már nem arról szól,hogy reggel 6-tól

22 ig minden lehet .Vegyél egy olyan ingatlant,ahol nincsenek a közelben sem szomszédok.De ez ne egy üdülő övezet legyen,mert arra is vonatkozik .

2013. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk én alapból nem értem miért szükséges úgy bömböltetni a zenét valakinek olyan hangerővel, hogy a világ másik felén is meghallják, és miért nem lehet venni egy jobb fejhallgatót mondjuk, vagy fülest, amivel te is hallgathatsz zenét, és a másikat sem fogod zavarni. :D
2013. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem értem hogy akkor minek vetted a házimozidat ha tudod hogy nem használhatod ki? Persze az más ha régebben családi házban laktál és úgy kerültél panelba egyéb okok miatt. De én amikor panelba laktam mér 20 évesen albérletbe akkor én is vehettem volna nagy jó házimozi rendszert, mert akkor telt is volna rá, meg hihetetlen nagy kedvezménnyel kaptam volna meg mert a munkahelyemen jár ilyen nekünk évente egy elektronikai eszközre kapunk a cégtől 35-40 ezer forint értékű kupont amit bármire beválthatunk ami elektronikus eszköz, akár szerszám akár híradás technikai eszköz, akár számítástechnikai. Persze ma már nem jár, mert miért járna.... de akkor még lett volna nekem is lehetőségem rá, de nem éltem vele, inkább egy kis teljesítményű 2.1 es Hi-FI-t vettem amibe belevolt építve ez a funkció és lehet hazsnálni DVD-n PC-n meg minden de nem tudtam akkor sem kihasználni, meg nem egy nagy teljesítményű. Persze amikor elköltöztem a nagymamám házába akkor meg miatta nme vettem hogy ne zavarjam őt, de mivel én viseltem a gondját mert már igényelte a 24 órás felügyeletet így szívem sem lett volna üvöltetni a zenét így akkor azért nem vettem. Amikor szegény elhunyt a betegsége miatt, akkor ugye sok pénz a sírkőre ment el mert apám nem tudta azt már fizetni, én meg a nagyim pénzét amit örököltem azt a sírjára költöttem, plusz a ház felújítására, mert ugye voltak fontos dolgok is. És mire eljött volna az az idő amikor végre kihasználtam volna ezt a lehetőséget akkor ugye hozzám költözött a barátnőm, akkor ugye megszűnt a munkahelyemen ez a kedvezmény plusz voltak dolgok amik fontosabbak voltak.

Persze a környékemen ez senkit nem zavarná, mert a szomszédaim többnyire 40 év alattiak, és sokan buliznak erre akiknek szinte egy egész DJ pultjuk is van erre a célra. De mivel nincs annyi pénz hogy erre csak úgy költsek így nem költöttem rá.

Bocsi az offért.

A lényeg az hogy ezt panelba, társasházba, sorházba tiszteletbe kell tartani a szomszédokat, ha már saját házad van ahol senki nem lakik rajtad kívül, és ha biztosítani tudod azt hogy zárt ajtó ablaknál ne hallatszódjon át a szomszéd házába a zenéd akkor már megoldhatod.

2013. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem, miért kell bömböltetni, egyáltalán hogy nem zavar a tudat, h ezzel mást zavarsz. Én a tv-t sem szoktam baromi hangosan hallgatni, mert tudom h áthallatszik és zavaró.
2013. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Azért arra az 1330W-ra nem vennék mérget. Már csak azért, mert ami 1330W-s samsung házimozival találkoztam (Samsung HT-E6750W), annak a fogyasztása nem haladta meg a 130W-t.
2013. jún. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Az indokolatlan zajkeltés tilalma nem csak este 10 óra után van hanem egész nap!
2013. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Valaki nem tudja a decibel szerinti határokat a zenehallgatásnak? Panelba lakok és a fogyatékos felettünk lakó állandóan veri a plafont felettem ha szól a zene. Viszont két egymástól legtávolabb álló szobába normál hangerőn halljuk egymást a családtagokkal... Persze az őket sosem zavarja hogy hajnali 5 körül csatalovakként járkálnak felettünk..
2013. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!