Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van arra valamilyen...

Tényleg van arra valamilyen törvény, hogy 2 éves gyerek mellett nem lehet külföldön munkát vállalni, úgy, hogy Ő nem jönne azonnal velem?

Figyelt kérdés
Én vagyok az édesanyja.
2013. jún. 15. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt vagytok a férjeddel és vele marad a gyerek, akkor nincs semmi gond.


De ha elváltatok és nálad helyezték el, akkor amíg külföldön vagy, egy gyámot jelöl ki a gyámügy. Ez nagy valószínűséggel az apa lesz. Tehát ilyen esetben valóban nem teheted meg, hogy kimész és "csak úgy" anyukádra vagy bárki másra bízod határozatlan időre.

2013. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem együtt élünk, házasok vagyunk csak sajnos nincs más választásunk. A férjem egészségügyi okok miatt nem tud külföldön munkát vállalni (rendszeres orvosi ellátásra szorul) itthon van biztos munkahelye, de sajnos nem élünk meg belőle hárman. Így döntöttem el végül, hogy kénytelen leszek egy időre kimenni amíg össze nem szedjük magunkat egy kicsit.
2013. jún. 15. 20:13
 3/23 anonim ***** válasza:

Tehát nem egy a lakcímetek?


Ha házasok vagytok és a gyerek az apjával marad egy lakcímen, akkor abba nem kötnek bele. De ha most nem így van, akkor intézzétek el a közös lakcímet minél előbb.

2013. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény, soha nem hallottam róla...

Simán dönthettek úgy, hogy egyikőtök kimegy külföldre, addig apával/anyával van a gyerek. Nagyon sok pár csinálja, hogy apuka külföldön dolgozik, míg az anya otthon van velük.


Arra kell figyelni, hogy ha bármi hivatalos ügyintézés van amihez kell mind a két szülő aláírása, akkor valahogyan oldjátok meg. Pl. útlvelet együtt kell csináltatni, de személyihez már elég az egyik szülő, bölcsis beiratkozáshoz nem tudom kell-e két szülő, stb...

2013. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Olyan torveny van, hogy nem hagyhatod egyedul, tehat a gyamsagot hivatalosan is at kell adnod valakinek es ehhez a gyamhivatal jovahagyasat is kerni kell. Jelen esetben, ha hazas vagy es a ferjed a gyerek apja, akkor alapbol o a gondviseloje, nyugodtan kimehetsz, csak az a lenyeg, hogy a gyerek az apa lakcimen hivatalosan is be legyen jelentve. illetve nem art egy ket tanuval alairatott nyilatkozat, amiben kijelented, hogy kulfoldi tartozkodasod alatt az apa telejs koruen, kizarolagosan gyakorolja a gyerek felugyeleti jogat. A gond az, hogy ha problema akad koztetek, egy esetleges gyermekelhelyezesi pert siman elveszitesz.
2013. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha az apjával marad akkor nyugodtan kimehetsz külföldre. Persze az apa is elmehet ilyen esetben szabadságra ha neki kell ellátnia a gyereket, de ha van aki figyel rá ameddig az apa dolgozik akkor addig nincs gond.
2013. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
A gond inkább az, hogy még nagyon pici ahhoz, hogy ennyi időre elszakadjon az anyukájától! Gondold ezt át, mert lehet nagyobb szüksége van rád, mint arra a plusz pénzre, és az egész életére kihathat, ha te nem vagy mellette ebben a korai életszakaszában!
2013. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne már utolsó, ez komoly? Persze, mert ha nem eszik húst, zöldséget, nem kap gyógyszert mert nincs rá pénz az nem hat rá negatívan?


Kérdező, menj nyugodtan, teremtsd meg ott a feltételeket és utána vidd a fiadat is. Meg persze a férjedet. Sok sikert :-)

2013. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Közös a lakcímünk is. Tudom, hogy nehéz ez, tisztában vagyok vele, de teljesen felemészt az is, hogy már nincs munkám és eddig is épp hogy megéltünk. Még én sem tudom mit tegyek...számos álláslehetőségre jelentkeztem màr, de semmi. Egyébként van egy kedves ismerősöm kint és ő két hetet ott van, két hetet itthon és Tőle szeretnék segítséget kérni. Így két hetente láthatnám a kislányom. Ne gondoljátok, hogy nekem könnyű döntés ez...
2013. jún. 15. 20:35
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen, sokan mondtak már hasonlókat, van aki azt is mondta, hogy majd hordhatom pszichológushoz...én megértem ezt az oldalát is és hogy mellette lenne a helyem, de szégyen-nem szégyen a férjem ugyanolyan jól (ha nem jobban) ellátja őt, mint én. Kisebb korában a férjem elvesztette az állását pár hónapra akkor én dolgoztam, volt, hogy hét napból hetet, azóta kicsit jobban ragaszkodik hozzá, mások is látják ezt. De ugyanakkor az is kihat rá ha én itthon örökös stresszben élek, folyton veszekszek, kiabálok, türelmetlen vagyok mert nem élünk meg... Nagyon nehéz kérdés ez, de egy jobb élet reményében vágnék bele.
2013. jún. 15. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!