Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha a munkálta...

Mit lehet tenni, ha a munkáltató nem akarja odaadni az étkezési utalványokat?

Figyelt kérdés
Több hónapról van szó és most közös megegyezéssel megszűnik a munkaviszony.Azt ígérték,hogy visszamenőleg megkapom de most úgy néz ki mégsem.
2009. nov. 8. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha jár neked a munkaviszonyod alapján, és semmiképpen nem akarják adni, akkor csak peres úton lehet követelni, illetve talán ilyenkor is lehet fizetési meghagyást benyújtani a munkáltatóval szemben.
2009. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
velem ezt 2 helyen is megjátszották az utalványokkal. azóta sem kaptam meg, pedig évek teltek el. a maszekok ilyenek.
2009. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez a melóhely nem maszek,be vagyok jelentve,benne van a szerződésemben is
2009. nov. 8. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Amennyire én tudom, ez ADHATÓ, nem jár, nézz utána!

Követelni e miatt nem lehet.

üdv: StMiklos

Sok helyen bujtatott jövedelemként adják.

2009. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az étkezési utalvány csak ADHATÓ! Nem köteles adni!
2009. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy adható valami, a mumkavállaló részéről lehet járandóság a munkaszerződés, a kolleketiv szerződés vagy a munkáltató belső szabályzata vagy rendelkezése alapján. Sőt még ha nincs is sehol leírva, de a hasonló körben foglalkoztatottak kapnak étkezési csekket az adott munkáltatónál, akkor is peresíthető az elmaradt utalvány. Csak hát ez sajnos költség és macera.
2009. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak adható és azt is a munkáltató dönti el, hogy milyen esetekben adja, illetve nem adja!szerződésünkben nincs benne, kollektív nincs, pl. nálunk ha 5 napnál tovább vagyok táppénzen, akkor nem kapok!
2009. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű, tedd azt, amit én!

A Munkaügyi központot felhívod, és megkérdezed az ő munkajogászuknak a mellékét/telószámát. Ingyenesen ad munkajoggal kapcsolatban felvilágosítást bárkinek. (3 éve hívtam fel, mert gond volt a kifizetésekkel.)

Csak annyit kell mondanod a munkáltatódnak "álszent" módon, hogy felhívtad ezt a jogászt, hogy vajon egyáltalán jár-e (persze nem ezért), és hogy a jogász mit mondott. Ekkor a munkáltató már vágni fogja, hogy nem egy tanyasi délibáb vagy, akivel azt nyelet le, amit akar, mert Te már tájékozódtál a jogi háttérről is.

Sok herce-hurca van ám az OMMF-el... ;)


Sok sikert!

2010. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!