Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kis értékű bolti lopásért...

Kis értékű bolti lopásért milyen büntetésre számítsak?

Figyelt kérdés

Kis korú vagyok, és sajnos olyan hülye is hogy bármit mondanak nekem, én egyből benne vagyok (gondolok itt a bolti lopásokra stb..) most kaptak el először 6 db rágó gumival (110-120ft/db) előtte volt egy figyelmeztetésem a rendőrségtől, közterület beszennyezése miatt..

Tudom hogy nem vagyok normális, nagyon is szégyenlem, sose tanulok a hibáimból.. Arra kérlek titeket hogy milyen büntetésre számítsak ezek után?? Normális válaszokat várok, nem kell ki hangsúlyozni hogy mennyire normálatlan vagyok, stb..


Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. okt. 4. 14:16
 1/10 A kérdező kommentje:
*arra kérlek titeket hogy normális válaszokat írjatok, ne b*szogassatok hogy mennyire hülye vagyok,stb köszönöm.
2013. okt. 4. 14:18
 2/10 anonim ***** válasza:

a rendőrség kijött, vagy csak elkapott a szekus? ha nem hívta ki rögtön a rendőröket akkor nem lesz semmi.


ha kihívta akkor megindul ellened az eljárás. az erkölcsi bizidet azt bukod, így érdemes nem oylan helyen melózni majd ahol kérik...


ekkora összegű lopásnál amúgy nem hiszem, hogy tényleg lesz bajod, de ha igen akkor az új törvények szerint 45 napig terjedő szabadságvesztéssel és/vagy 30-50.000 ft értékű pénzbírsággal sújthatnak.

2013. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki jöttek a rendőrök is.. Én ezt nem értem.. Ismerősömet többször is elkapták ugyan abban a boltban ahol engem, mégsem hívtak se rendőröket, se semmit..
2013. okt. 4. 14:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Soha többet nem csinálok ilyet az biztos.. Hálát adok a jó istennek ha ezt meg úszom...
2013. okt. 4. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen, vannak komoly bűnözők akik megúsznak mindent, mások meg megbuknak 6 csomag rágón... Szerintem az a baj, hogy kicsiben csináltad, aki milliárdokat sikkaszt azoknak nem szokott baja lenni :D
2013. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég volt ez egy életre.. Ha megtudják a szüleim nem elég hogy meg ölnek, szívni fogok egész hátralévő középiskolás éveimben.. Van rá esély hogy csak egy figyelmeztetést kapjak?? (közterület beszennyezése után?)
2013. okt. 4. 14:39
 7/10 A kérdező kommentje:
?
2013. okt. 4. 15:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek mit kapok ezért? Komoly válaszokat kérek. Köszönöm
2013. okt. 4. 15:19
 9/10 Agent Cooper ***** válasza:
Lopás szabálysértés miatt feltehetően pénzbírságot fog kapni.
2013. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy megtudják a szüleid. Mivel valószínűleg bírósági tárgyalás is lesz belőle. Fiatalkorúnak nem hoznak tárgyalás tartása nélkül ítéletet. Meg amúgy is hivatalos leveleket fogsz kapni, és valószínűleg a törvényes képviselőd is.
2013. okt. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!