Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabálysértést követtem el....

Szabálysértést követtem el. Milyen büntetésre számítsak?

Figyelt kérdés
Hétvégén átutazóban voltunk egy igen távolra eső településen. Egy egészségügy fejlesztő központ előtt találtam parkolót, de az útról a parkolóba érkezve jobb oldalt egy nagy fa törzsétől nem lehetett látni egy behajtani tilos kivéve ... táblát. A szomszédos CBA-ba szaladtam be ami mindössze 3 perc volt. Mire visszaértem egy színes nyomtatott papír fogadott a szélvédőn, hogy ön figyelmen kívül hagyta a táblát, ön autóját lefényképeztük, rendőrség felé jeleztük (de semmi hivatalos cégnév, vagy bármi a papíron, csak a 3 ábra mellette szöveggel és egy be X-elt négyzettel). A parkolóból, és az utca más szögéből nézve valóban látszódott a tábla ami a talajtól kb. 50cm-re volt elhelyezve, nem a megszokott helyen! Visszaérve azonnal elhagytam a parkolót. Milyen büntetésre lehet ez esetben számítani? Nem volt még büntetésem semmilyen ügyben. Elismerem, hogy én sem maximálisan tekintettem körül, de egy átlagos parkolónak tűnt, de a táblát sem a fa mögé kellene rakni 50cm -re a talajtól, kb. 10m-re befelé az út testtől, ráadásul úgy, hogy az útról a parkolandó terület jobbra eső részéről nem lehet "FELTŰNŐEN" észrevenni! Köszönöm a segítséget!
2012. ápr. 1. 15:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja így utólag visszaemlékezve a papír alján apró betűvel a cég neve volt feltüntetve ami előtt parkoltam!
2012. ápr. 1. 15:54
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy sima önkormányzati, vagy egyéb területi baromság büntetésre számíthatsz csak, ne aggódj! 6-10 ezer ft-ig terjedőre egészen pontosan. Nekem van már ezekből egy csomó. Még meg sem számoltam.
2012. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát bízok benne, hogy ennyi lesz. Köszi!
2012. ápr. 1. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Én polgármesteritől kaptam büntit járdán parkolásért: 8 ezer forint.
2012. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy ilyet mi is kaptunk egyszer, olyan 6 évvel ezelőtt, azóta sem küldtek semmit...


De tuti nem lesz olyan hatalmas összeg, kb annyi mint már leírták.

2012. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az önkormányzaton kívül még a parkolási társaság is jogosult büntetés kiszabására, tehát ha nem az önkormányzaté a terület akkor a parkolócég fogja küldeni a csekket. Az összeg az 3.600 Ft-tól 15.000 Ft-ig terjed általában.
2012. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi volt a kiegészítő táblán? Kivéve ügyfelek? Kivéve célforgalom? Ha ezek, simán és eredményesen tudsz fellebbezni. Ha kivéve dolgozók, akkor nem. A szabálytalan (talán nem is jogszerű?) táblára is lehet hivatkozni.
2012. ápr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Huha. jó kérdés, de azt hiszem, hogy ...SZGK és mozgáskorlátozottak!
2012. ápr. 3. 19:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne csak, hogy mégis mennyi lehet a maximális büntetés, volt e már valakinek hasonló büntetése, és összegben, hogy alakult?! És, hogy mennyi idő múlva küldik ki a csekket?! (ha pl.: kijön 5-10e-es csekk akkor nem járkálgatok utána, befizetem, de remélem több nem szokott lenni ilyen hasonló büntetés!
2012. ápr. 3. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egy héten belül megkaptam a büntiről az értesítőt.
2012. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!