Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most ezt hogyan kérdezzem meg...

Most ezt hogyan kérdezzem meg a szerződés aláírásánál?

Figyelt kérdés

Azt akarom megkérdezni hogy ugye nem fog terhelni anyagi felelőség? Egyenlőre csak szóbeli megállapodást kötöttünk (munka) és nem mondták hogy mikor írjam alá, de gondolom a munka kezdetekor kellene nem?

Szólnom kell majd hogy alá kell írnom a szerződést? Csak azt mondták hogy 8-kor vegyem fel a melót hétfőn.


2013. okt. 4. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát azt akartad leírni hogy munkaszerződés aláírása előtt munkába állj-e?

Milyen munkahely az ahol szerződés írás előtt behívnak dolgozni? Én megmondanám nekik hogy addig nem dolgozok amíg nincs papír, én a helyedben csak akkor mennék ha már ott 8kor alálehetne írni, akkor oké, de így nem.

Ha meg ez nem tetszik neki, akkor nem is baj ha nem maradsz ott.

Ez olyan mint hogy ha kőműves mellett dolgozol minden nap kérd el a fizut, és meg kell kérdezni a holnapot is, mert ha azt mondja hogy most nem tud fizetni majd holnap, akkor meg kell mondani hogy addig te meg dolgozol.

Ezért fontos a szerződés, mert annak hiányából a munkavállalónak lehet több kára.

2013. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kinyitod picike szájacskád és hangokat, hangfoszlányokat tolsz ki rajta, próbáld mindent úgy kivitelezni, hogy értelmes kérdőmondattá álljanak össze. Meglepetésedre válaszolni is fognak rá.
2013. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy nem terhel téged semmilyen felelősség mert nincs felelősséged, mert hivatalosan nem dolgozol ott.

Csak nem ez lesz az első munkahelyed? Nem szabad ennyire anyámasszonynak lenni, szemét világban élünk, ha meg vállalkozónál dolgozol különösen oda kell figyelni rájuk mert a többség egy ....

2013. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ez lesz az első munkahelyem. A munkaidőre sem tudtam rákérdezni, mert egyből rávágta a főnök hogy örüljek hogy lesz munkám, de ne aggódjak majd nem kell túlórázni.

Ez az első és még nagyon gyakorlatlan vagyok...

2013. okt. 4. 20:59
 5/6 kovpet ***** válasza:

"mert egyből rávágta a főnök hogy örüljek hogy lesz munkám"


Hát, ha ezt az első nap előtt megkapnám, akkor csak akkor mennék ide dolgozni, ha sok múlik rajta.

Igaz, az első munkahelyen sok is múlik.


Mindegy, erre van a próbaidő. Ha szívatnak, akkor lelépsz.

2013. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj nagyon nagyon naiv vagy, tuti hogy valamivel megszívat ha olyan az ember. Csak nem egy vállalkozó?

Aki ilyet mond, azt ott kell hagyni, szüleiddel beszéld ezt meg mert ezzel a kezdő stílussal pórul járhatsz ha kifogsz egy ilyen szemétláda vállalkozót.

Én is így kezdtem mint te, de most már tudom ha valaki így indítana kiröhögném és ott hagynám.

Te úgy elmész valahova dolgozni hogy azt se tudod mit fogsz csinálni, mennyi ideig, mennyiért, és még szerit sem írsz alá

Szüleid hol vannak ilyenkor, a kocsmában (már bocsi)?


Nem akarlak ijesztgetni de aki se papírt nem ad, se választ nem hogy mennyi ideig fogsz dolgozni, az ott fog átcseszni meg kihasználni ahol csak tud, és örüljél majd ha a fele béred egyáltalán kifizeti mert majd úgy kihasználja a tudatlanságod, hogy mindent kitalál hogy majd ne kelljen fizetnie.

Azon se lepődnék meg ha egy hónap múlva sem lenne szerződésed, aztán a pofádba röhögne fizetéskor hogy de hát te itt sem dolgozol, kivagy te.


Én azt mondom neked kezdésnek menj el valami nagyobb céghez dolgozni, mondjuk valami államihoz, ott nem valószínű hogy átvernek, és megtudod tanulni a jogaidat.

2013. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!