Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki e-mail címlistát...

Ha valaki e-mail címlistát árul e-mailben pénzért, az legális cselekedet lehet?

Figyelt kérdés
Nyilván írt valami programot, ami végigment a magyar weben, és úgy szedte össze, azaz nincs minden tulajdonosnak meg a beleegyezése az e-mail cím közzétételére.
2008. júl. 5. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kereső robotokkal szedte össze. Lehet, hogy van neki egy viszonylag népszerű oldala, ahova regisztrálni kell, és meg kell adni az e-mail címet. És ezt a listát árulja (vagy ilyen oldalnál dolgozik, és egyszerűen ellopta). Amennyiben nem lopta, és regisztráláskor a feltételek között ott volt, hogy bármit csinálhat a címekkel, akkor nem túl etikus, de legális. (Vagyis szerintem eladhatja, viszont a vevő nem használhatja. Persze ez egy kicsit furcsa, de szerintem így van valahogy) Persze a kéretlen reklámlevél törvénysértő nálunk is, és ha eladja a listát, akkor már más fogja küldeni a reklámot, amibe viszont biztos nem egyezett bele senki sem. Vagyis nem igazán legális szerintem a dolog.
2008. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván mivel nekem is megküldte, ezért én is a listán vagyok, pedig én nem regisztráltam sehova, így gondolom sejthetem, hogy ez nem legális.
2008. júl. 6. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tőle számlát, ha tud adni, akkor legálisan működő vállalkozása van, illetve meg kell kérdezni, hogy a kapott címekkel milyen tevékenység folytatható. De részemről kb 95% esélyt látok rá, hogy nem teljesen legális, amit művel...
2008. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem árt a dolgok után nézni, mert például én is bosszankodtam, mert xy-tól kaptam hírleveleket, pedig csak és kizárólag yx-nél regisztráltam. Később kiderült, hogy yx honlapja megszűnt, más domainnel megy tovább, de a régi címlistát megtartották. Pár hónap múltán újraindult a megszüntetett domain használata is, azóta ugyanazt a hírlevelet kapom, csak két külön névvel, két külön címről. Ilyen esetekben pl asszem legális a dolog, még ha bosszantó is. Vagy egy másik példa a legális dolgokra: régebben lehetett a m.crosoftnál termék-hírlevelet kérni, ezeket wordnews@microsoft.hu és hasonló címekről küldték, mindig azt, amire már feliratkoztál, néha mégis becsúszott egy másik címről egy "karácsonyi akció a m.crosoftnál" vagy "legyen 'eredeti' az ünneped" stílusú levél. És minthogy a levelet változatlanul a m.crosoft küldte, nem is lehetett beszélni ez esetben sem illegális lista átadásról...
2008. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!