Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti ezt a polgárőrség?

Megteheti ezt a polgárőrség?

Figyelt kérdés
A következő történt: Vidéken lakom, és a kora hajnali vonattal kellett volna Budapestre utaznom egy vizsga miatt. Autóval mentem kifelé a vasútállomásra egy keskeny mellékúton amikor megláttam hogy valaki elemlámpával láthatósági mellényben integet. Először azt hittem hogy a rendőrség és megálltam. Polgárőrök voltak, és nekiálltak faggatni hogy mit csinálok arra, hova megyek stb. Mondtam hogy a vonatra. Erre azt mondták hogy nem engedhetnek tovább mert tetten értek lopáson, meg kell várnom amíg kiér a rendőrség. Mondtam hogy nem követtem el semmit, és nem tudok várni mert megy a vonatom. Erre egyikük a kocsi elé állt közvetlenül a másikuk pedig mögé. Nem tudtam velük mit kezdeni, megvártam a rendőrséget, persze kiderült hogy tévedtek. Lekéstem a vonatomat meg a vizsgát is. Joguk volt ehhez? Mit tehettem volna? Érdemes feljelentést tennem?

2013. okt. 8. 23:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Hülyeség. semmi jogkörük nincs a polgárőröknek, szép is lenne.

"


A polgárőr nem rendőr. Ennyi erővel ki lehetne jelenteni azt is, hogy a henteseknek is joga van intézkedni (ha van olyan rendőr, aki hentesként is dolgozik).



"Akkor miként???

"


Akkor, ha azt a munkakört gyakorolja, ami feljogosítja az intézkedésre, illetve speciális szabályok esetén a munkavégzésen kívül is. Ettől még egy polgárőrnek nincs több joga mint nekem vagy neked. Miért is lenne?

2013. okt. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Feljelentést már valószínűleg nem fogok tenni, bár eléggé felháborít a dolog. Az, hogy megálljunk-e egy láthatósági mellényben lámpával integető figurának megint csak jó kérdés. Annak hogy valaki megállít számtalan oka lehet: pl. baleset, keresztbe dőlt fa az úttesten, forgalomelterelés, csőtörés, leszakadt villanyvezeték stb. stb. Szóval meggondolandó hogy egyszerűen csak kikerüljünk mindenkit aki nem rendőr. Másfelől meg nem árt a körültekintés, mert az is lehet hogy rossz szándékkal akarnak megállítani.
2013. okt. 11. 16:01
 13/13 anonim ***** válasza:
Hiába hívnád a rendőröket azok se csinálnak semmit, csak kimennek a lángosfejűek és elszédítenek a hivatalos szövegükkel és menj isten hírével. A polgárőr és a rendőr egykutya.
2013. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!