Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő? Nem akarom, hogy...

Mi a teendő? Nem akarom, hogy előállítsanak emiatt.

Figyelt kérdés
4 nap múlva bírósági, tárgyaláson kell megjelennem tanuként. Egészségügyi állapotom jelenleg nem olyan, hogy eltudjak menni az adott időpontban. ( 40 fokos láz, korházba is voltam pár napig. )
2013. okt. 13. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
fel kell hivni a birot, es ki kell menteni magad. ha nem mesz el akkor valoszinuleg megbuntetnek. en egyszer nem jelentem meg egy targyalason es otezer forintra megbuntettek, amit be kellett fizetnem mert egyebkent le kellett volna ulnom 5 napot. ugyanebben az ugyben tobbszor elofordult, hogy az idezest nem vettem at mert egy masik tanutol megtudtam a targyalas idopontjat, ezert a targyalas napjanak a reggelen megjelentek a rendorok a bejelentett lakcimemen, hogy eloallitsanak. mivel nem otthon lakom igy nem tudtak elvinni a targyalasra, de ha ok vittek volna a targyalasra akkor az eloallitas koltseget is ram vertek volna.
2013. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Agent Cooper ***** válasza:
Mindenképpen célszerű előre jelezni a bíróságnak, amennyiben nem tud megjelenni a tárgyaláson. De ennek a következménye az lesz, hogy a következő tárgyalásra is megidézik. Ezért amennyiben a tárgyalásig jobban lesz, talán szerencsésebb azt minél előbb letudni, megúszni úgysem lehet. Ha mégsem tud elmenni, akkor mindenképpen szükséges orvosi igazolás beszerzése, amellyel igazolhatja a távolmaradását.
2013. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!