Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtó lefoglalhat fél...

Végrehajtó lefoglalhat fél ingatlant ami az adós nevén van?

Figyelt kérdés

Végrehajtás van ellenem, mert nem fizettem meg egy vesztes perben a perköltséget, az ügyvédi díjat a nyertes félnek. A nyertes fél végrehajtást indított ellenem.

Semmi nincs a nevemen, nincs jövedelmem, mert munkanélküli vagyok, nem részesülök semmilyen segélyben már. Egyedül egy fél lakás van a nevemen amiben nem élek jelenleg. A lakás hitellel terhelt! A végrehajtó mit tehet a fél lakással?


2013. okt. 15. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém is hasonló cipőben jár, csak az ő nevén 1/4-ed rész van. Behajtásra került az ügy. A ház 1/4-edére jelzálogot tettek valamint árverésre bocsájtották az 1/4-ed részét. De mivel senki nem vitte el árverezéskor így most sakk matt a helyzet...
2013. okt. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Kényszerértékesítést fog kérni mindarra ami a neveden van. Ha pedig most megpróbálod eladni, akkor már Btk-s is lesz a dolog.
2013. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

utolsó igen tudom az valami pénzmenekítésnek minősül, az büntetendő.


Értem tehát árverezhetnek fél ingatlant is. oké de hitel van rajta? Ekkor mi a helyzet? Valaki is megvesz egy fél lakást amin hitel van? vagy van esély arra, hogy az lesz mint az elsőnél? Tehát nem jár sikerrel a végrehajtás?

2013. okt. 15. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be a bíróságra és kérj tanácsot. Mindegyiken vannak ilyen ingyenes napok, mikor előadhatod ingyen mi a kínod és adnak tanácsot.
2013. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a neveden lévő házrészen terhelés van mondjuk egy hitel miatt a bank részéről, akkor arra más fajta tartozás miatt nem tehetik rá a kezüket! Tehát ha te per miatt tartozol pénzzel, akkor a bank által terhelt ingatlanhoz nem nyúlhatnak hozzá. Mert az a banknak a fedezete. Ahhoz csak a bank nyúlhat hozzá abban az esetben, ha annak az adott banknak tartozol oly módon, hogy ráteheti a kezét.
2013. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem gondolom ugyanez igaz a kocsira is? Ha azon is hitel van?
2013. okt. 15. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem ráterhelhetik, csak a bank az első, amit kiegyenlítenének és nem árverezik, de akár árverezhetik is
2013. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha kéri a végrehajtást kérő, akkor elárverezhetik a tulajdon részed. De gondolom ez a tartozás nem olyan nagy mértékű, és hát 1/4 tulajdonrész, nem hiszem hogy sokan akarnának megvenni, így valószínű lesz annyi a végrehajtást kérőben, hogy nem kéri, de elméletileg meg teheti...

Szerintem próbálj meg vele egyezkedni, részletfizetést kérni vagy ilyesmi... Mondjuk a végrehajtási költségeket akkor is meg kell fizetned a végrehajtó felé, de arra is kérhetsz tőle részletfizetést, mármint a végrehajtótól.

Egyébként meg ha a hitel a te neveden van, és esetleg nem fizeted rendesen, akkor a bank is indíthat végrehajtási eljárást és akkor ő is "beszáll" az árverezésbe, és ha sikerül értékesíteni, akkor abból rendezik a hiteltartozást is.

Ha nem a te neveden van a hitel, akkor meg egyáltalán nem számít, hogy van vagy nincs, mert a többiek tulajdonrészét nem érinti az árverés.

2013. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!