Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim nevemre irattak egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim nevemre irattak egy lakást 16 éves koromban 1/1-ben,7 éve férjnél vagyok, van 600000 ft hitelünk a férjem az adós én a társ jelzáloghitel,2 gyerekünk van. Válás uán kié a ház, mennyit fizetek a férjemnek vagy, h működik ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit a házasság elött kaptál, az a tied, ami utánna van, az közös. Tehát aház a tied, de az idöközben törlesztett kölcsön értéke (értéknövekedés) felezödik, meg a tartozás hátralevö része is.
2009. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell,hogy amikor a szüleid megvették neked a házat,mennyi volt az alapterülete.Mert ha a házasság alatt bővítettétek akkor abból már jár a férjnek is.PL: A ház amit kaptál 50nm-es.Ez a válóper után a tied marad,mert házasság előtt szerzett vagyonról van szó.De ha jelenleg a ház 100nm-es lett,akkor a férjednek járna az bővített 50nm-nek a fele..Remélem érted mit akarok mondani..A házasság alatt szerzett ingó vagyon,és tartozás viszont közös vagyonnak számít...
2009. okt. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hasznos volt, valahogy sejtettem, h így van, de a férjem nagyon biztos magában! Köszönöm.
2009. okt. 16. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt. Válás előtt mindennek a felét akarta. Az ügyvéd felvilágosította, hogy csak annak a fele jár amit közösen vállaltunk. Persze utána fenyegetőzött, hogy addig nem költözik el, amig a lakás felét nem adom oda neki pénzben, de nem ilyedtem meg és én is visszavágtam, hogy rendőrökkel fogom kilakoltatni. De erre végül nem került sor.
2009. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A válszadómtól kérdezem: nektek van gyerek? Aztán később simán elváltatok és elköltözött a férjed? Remélem nálunk is sima lesz bár válni nem akar.
2009. okt. 19. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tőlem kérdezed (A válasz megírásának időpontja: 10-16 13:23), akkor a válaszom:

A válóper végéig maradni akart, de nem engedtem neki. Beadtam a válópert, az nap illetve másnap cuccolt el amikor nem voltam otthon. A ruháit és 2 hollóházi készletet, és 350 ezret vitt el. Egy gyerekünk van, akkor 6 éves volt. Közben persze fenyegetőzött, a gyereken keresztül üzengetett. 99 %, hogy a kocsimat összekarcolta (3 elem), de a rendőrségen csak kihallgatták, feljelentést nem tettem ellene. Ha volt esze, nem saját kezüleg csinálta. Miután a válást kimondták, tovább bosszúskodott a gyereken keresztül. próbálták ellenünk nevelni, nem vett neki semmit csak a gyerektartást fizette (ezt pedig ügyvéd előtt lefektettük, hogy támogatja a gyereket mindenben). Pl. az első osztályt úgy kezdte el a gyerekem, hogy még egy radírt sem vett neki, de az iskolába viszont bejárt, mint gondoskodó apa. Lassan 1 éve, hogy a családsegítő szolgálatnál is voltunk - én kezdeményeztem. Azóta valamivel normálisabb. Szóval válás előtt úgy indultunk, hogy barátságban válunk el, de nem úgy alakult. Remélem, hogy ennél rosszabb már nem lesz, szeretnék békében élni.

2009. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!