Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok, ha kivágom...

Mire számíthatok, ha kivágom a szomszéd rám nézve életveszélyessé vált fáit, amikkel ő nem törődik?

Figyelt kérdés
Külterületi telek, több tulajjal (4-5), köztük nincs senki, aki képviselné őket, tehát nincs kivel beszélni. Kb 10 éve nem jár ki senki, a kert gondozatlan dzsuva. Két kb 15 méteres fenyő áll a kerítésemtől 3 m-re, egyik csontra kiszáradt nyáron, ha egy vihar kidönti, az én házamra szakad, a villamos vezetékkel együtt, ami alatta fut (és a másikat is magával viszi). Egy másik fenyő kerítéstől 4 m-re van, eleve ferdén nőt, a 80%-a fölöttem van. Szintén fenyeget a kidőlés veszélye, a hozzám hulló tűlevélről nem is beszélve. Ki szeretném vágniőket, mert veszélyesek. Milyen jogi következményekkel számolhatok? vagy milyen dokumentáció esetleg engedély kell ehhez? Tulajokkal nem lehet tárgyalni, már próbáltam. Előre is kösz a segítséget

2013. okt. 19. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
közjegyzőtől kell birtokvédelmet kérni.
2013. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Pörre.
2013. okt. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

NE fogj egy fűrészt, és NE vágd ki a veszélyes fákat! Ha kérdezi valaki, NEM láttál semmit, NEM tudsz semmiről.

Ha tényleg 10 éve nem járnak ki, egyáltalán érdekli őket a fák sorsa?

2013. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Első vagyok, nem tudom miért kellett lepontozni, velünk ugyanez történt mint a kérdezővel és így lehetett megoldani.
2013. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-es: Az mi, hogy birtokvédelem? És akkor mi lesz? Kijön a jegyző, helyszíni szemle, fényképek, aláírás, megkeresik hivataolsan a tulajt (aki mint mondtam több is van, némelyik külföldön!), majd levelezés, hercehurca és közbe rámdől a fa? Csak mer a hivatalos dolgok évekig tartanak.

3-as: Asszem értelek. Hasonlóra gondoltam én is. Történetesen valaki a kettővel arrébi szomszédnál tényleg kivágta a fenyőt egy stíllel és máig nem tudni h ki.

2013. okt. 19. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!