Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bunkó, agresszív, verekedős...

Bunkó, agresszív, verekedős szomszédokkal mit lehet csinálni? (lent)

Figyelt kérdés

Évek óta rohadt a szomszéd ház fala(amelyik a mi udvarunkra néz) és tetője, oly mértékben, hogy már a leszakadó deszkák is életveszélyesek voltak. 3-szor mentem át szólni az édesanyámmal 3 tulajnak, de közölték, hogy nincs pénzük rá (kívülről persze a legmodernebb szigeteléssel, meg terméskővel van bevonva, az udvaron meg egy hatalmas terráriumban vagy 10 teknőst tartanak, stb.).

Ezután a jegyzőhöz fordultunk, és birtokvédelmi eljárást kezdeményeztünk. Amikor kijöttek helyszínelni, a 3-ból 2 tulaj jelent csak meg, holott a harmadik is otthon volt. Az ügyintéző mondta, hogy akkor majd kényszerítik őket, hogy csinálják meg. Nos nekem is ezzel a "harmadik szomszéddal", egy nővel és a "kedves" lányával van a bajom. A helyszínelés után egy héttel átjöttek, hogy ő hallották, hogy mi a helyzet, erre édesanyám mondta, hogy jobb ha bemennek a tanácsra, az ő érdekük is, mert különben megbüntetik őket. Ezután nem találkoztunk.

Mikor a 2 másik szomszéd felfogadott embereket,hogy csinálják meg a falat, a munkások az ő részüket is megcsinálták. Ma, a munka végén ez a nő és a lánya átjött, és akkor normálisan megkérdeztem, hogy mikor fogják megcsinálni a leszakadó deszkás/gerendás részt, erre a nő meg a lánya elkezdett üvöltözni, hogy mit képzelek magamról, örüljek, hogy ennyit megcsináltak, és nem fogom elvenni a pénzt a nő unokájától. (Holott a nőnek van munkája,a lányának van élettársa, ráadásul a gyerek 5 hónapos, a házuk meg vagy 20 éve így néz ki). Szerintük a magasról leszakadó nagy deszkák nem életveszélyesek, majd aztán azt mondták, hogy lehet, hogy azok, de úgyse sétálunk alattuk. Mondtam, hogy de van 2 kutyám és 2 macskám is, szerintük azok nem számítanak, ergo nyugodtan agyonütheti őket.. a A nőnek a lánya ezek után még háromszor elmondta, hogy nem fogom elvenni tőlük a pénzt, és vigyázzak mert még meg is cibál. Én meg azt hittem rosszul hallok, erre vissza kérdeztem, hogy igen, tényleg? Erre a csaj (finoman szólva elég nagydarab), nekem ugrott, a műkörmeit a kezembe vájta és le akart lökni a földre, mikor próbáltam lefejteni magamról, akkor meg az anyja is rám támadt, és kiabálva ütni kezdett,hogy szálljak le a lányáról, mindezt a házunk kapujában! Erre odaszaladt az édesanyám is, és leválasztotta rólam a két nőt, mire ők közölték, hogy bolond vagyok, vigyázzak magamra, és húzzak be a házamba, ha jót akarok magamnak. Mindezt a munkások szeme láttára, akik csak csóválták a fejüket.

Nos ezek után mit lehet csinálni? Mert hogy még rám fognak támadni az tuti, és valószínűleg akkor, amikor egyedül megyek haza, és van egy olyan sejtésem, hogy a csaj az anyja után a barátját (nagy darab kopasz benga állat) is segítségül hívja, hogy megverjen.

A félreértések elkerülése végett egy 20 éves lány vagyok, tehát, nem egy erős birkózó, aki 3 ember ellen ki tudna állni.

Hétfőn megyünk a jegyzőhöz, hogy elmondjuk a fejleményeket, ott majd megemlítem az esetet. Ezek mellett még lehet valamit csinálni?



2013. okt. 11. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Cigányok mi? Ha nem csinálják meg akkor a jegyző jól megbünteti őket.
2013. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal ki kellet volna hivni rendorseget is es eljarast indittatni ellenuk!!
2013. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendőr kellett volna hívni, és feljelenteni őket könnyű testi sértésért.
2013. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
gázspré, gázpisztoly, gumis fegyver. magánterületen még engedély se kell hozzá.
2013. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tanú nincs, mert 2-2 ellen. A munkásokat meg ők fizették, úgyhogy bár azok normálisak voltak, de nem folynak bele a dologba. Mert meg is kérdeztük, hogy most látták ezt? Erre az egyik csak rosszallóan csóválta a fejét, szólni, ugye nem szólhatott, a másik meg mondta, hogy "pont nem látta".
2013. okt. 11. 17:33
 6/19 anonim ***** válasza:
Nahát-nahát, mindig ezek a svédek... Csak a baj van velük.
2013. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem "svédek", csak szimplán agresszívek. Amiért szólni mertem nekik, azért megkaptam, hogy "hogy de kinyílt a csipám". Azért mert nem hagyom, hogy ránk/szétrohadjon a házuk, és még ők tesznek nekem szívességet azzal, hogy rendbe hozzák a falat. Meg olyanokat mondtak, hogy mégis mit akarok kacsalábon forgó palotát, holott csak azt szeretnénk, hogy normálisan be legyen vakolva, netán egy sima fehér meszettel lekenjék. Belinkelem, hogy milyen volt a fal, hogy lássátok a "semmiséget":


[link]

2013. okt. 11. 18:05
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
"Nem "svédek", csak szimplán agresszívek." Ez azt jelenti mégsem cigányok? Egyébként meg ne haragudj, de semmi közöd hogy másnak milyen a portája-háza. Amig nem a TE pordádban csinál kárt vagy szemetel stb, addig nincs jogod beleszólni más dolgába!! Megkérni meg kérheted de erőszakkal nem lehet! Ne is csodálkozz hogy bepörögtek. le lehet pontozni, de nincs igazad! Attól még hogy félted a macskádat, mást az nem érdekli! Ezt el kell fogadni, mert erőszakhot folyamodsz számolni kell mindennel! Ne lepödj meg ha kellemetlen szituk érnek. NEM NEKED VAN IGAZAD Akármilyen csúnya is látvány, nem kötelezhetsz senkit a saját udvarán dolgokra csaj meg kérheted.
2013. okt. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
csak*
2013. okt. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16%
Jah, és hogy a kérdésedre egy hasznos válasz: szerintem ha már a felét megcsinákták, állj le ezzel hisztis, flegma hozzé állásoddal és most már húzdmeg magad teljesen jó indulatból mondom! Mert meg fogják keseríteni az életed. És jogosan..
2013. okt. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!