Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a graffitizés tilos akkor...

Ha a graffitizés tilos akkor ez is? (lent)

Figyelt kérdés
Volt ma a tv-ben, hogy graffitizésért 1 év börtönbűntetés jár. Pár hete viszont láttam, hogy az utcánkban (faluban élek) krétával rá van írva az aszfaltra, hogy; "I szív" és odarajzolt egy péniszt. Ami annyit jelent, hogy "szeretm a péniszt". Na az ilyen krétázás tilos? Még most is ott van gondolom valami speckó kréta lehetett. Kisgyerekek is szoktak krétáznj az utcán de nem hiszem, hogy ők írták volna. Szóval ha graffitizni tilos közterületen akkor krétával trágár dolgokat, írni, rajzolni is tilos közterületen?

2013. okt. 5. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt a kréta művészetet egy eső lemossa, de még anélkül is halványodik, hisz csak kréta, nem festék.


Amivel viszont graffitiznek a falakara meg a buszokra, vasúti járművekre, az festék.Nem megy le egyszerűen.

Buszok vonatok esetén a fényezést is roncsolja egy kicsit.Tehát kár keletkezik a járműben.

Emellett ronda is.

2013. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam pár hete vettem észre azt az "ízléses" kis feliratot de még mindig ottvan pedig volt nem is egy eső. Írtam is, hogy biztos valami speciális kréta lehet. Szóval ez is ottmaradt, látszik is igaz nem épület hanem utca de azért.. Szóval akkor ez most illegális vagy nem?
2013. okt. 6. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:

street art ba tartozik gerrila "művészet" [link]

és igen közterület tehát illegális persze nem olyan mértékben mintha egy óriás pacát fröcskölne egy panel oldalára az azért más kategória

2013. okt. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Agent Cooper ***** válasza:
A rongálást lehet falfirka elhelyezésével is elkövetni. A Btk. szerint "falfirka: festékszóróval, filctollal vagy bármilyen más felületképző anyaggal létrehozott képi, grafikus vagy szöveges felületbevonat, amely nem a vagyontárgy rendeltetésszerű használatához szükséges." A más felületképző anyagba szerintem a kréta is simán belefér, viszont a károkozást (ami a rongálásnál tényállási elem) hogyan lehet bizonyítani, ha az eső lemossa a rajzot?
2013. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szeretném mégegyszer hangsúlyozni, hogy több hete ott van, volt eső nem is egy de NEM kopott le! Nem tudom milyen kréta lehetett de nem mosta le a víz!
2013. okt. 6. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy annak minősül, de hogy nem kapna érte senki semmit az is biztos
2013. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na ez a baj! Ha én graffitiznék (egyébként nem szoktam) akkor még börtönbe is zárhatnának, de ha férfi nemi szervet rajzolok az útra krétával akkor meg nem kapnék semmit?!
2013. okt. 6. 21:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Hallottál már olyat, hogy ezért bárki bármit is kapott??? Miért csuknának börtönbe?? Azért mert nagy az előítéletességed még nem csuknak le.
2013. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó rendben ne kapjon senki semmit azért mert farkakat rajzol az útra lemoshatatlan krétával de akkor azért se kapjon senki semmit, hogy graffitivel épületek falára rajzol/ír akármit.
2013. okt. 6. 22:31
 10/12 Agent Cooper ***** válasza:

Kötelezni kell rá az út kezelőjét, hogy tüntesse el a rajzot, hiszen ez az ő feladata. És amennyiben ez megtörtént, úgy a kár is bekövetkezett (a tisztítás díja).


Egyébként meg hivatalból üldözendő bűncselekmény esetén (a rongálás is ilyen) bárki tehet feljelentést, tehát tessék feljelentést tenni, és akkor kiderül a hatóság álláspontja. És akkor majd ők megkeresik az út kezelőjét...

2013. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!